حضرت آیت‌الله علوی‌گرگانی:

سوءاستفاده از افراد ناآگاه یکی از اهداف شوم دشمن است/ رفع مشکل بی‌سوادی مورد تأکید مسئولان باشد

شناسه خبر : 100947

1399/10/08

تعداد بازدید : 30

سوءاستفاده از افراد ناآگاه یکی از اهداف شوم دشمن است/ رفع مشکل بی‌سوادی مورد تأکید مسئولان باشد
حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: ان شاءالله روزی فرا برسد که هیچ بی‌سوادی در کشور نداشته باشیم، یکی از حربه‌های دشمن در هر جامعه‌ای سوءاستفاده از افراد بی‌سواد است چون سواد علمی است که به انسان آموزش‌هایی می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران(کوثر)، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی امروز در دیدار مسئولان نهضت سوادآموزی استان که در دفتر معظم‌له برگزار شد، اظهار داشتند: در زمان رژیم شاه اکثر مردم بی‌سواد بودند و آگاهی نداشتند و به برکت انقلاب اسلامی ۹۸ درصد مردم قم باسواد هستند.

ایشان با اشاره به اهمیت سواد و فراگیری علم افزودند: ان‌شاءالله روزی فرابرسد که هیچ بی‌سوادی در کشور نداشته باشیم، یکی از حربه‌های دشمن در هر جامعه‌ای سوءاستفاده از افراد بی‌سواد است چون سواد علمی است که به انسان آموزش‌هایی می‌دهد.

معظم له بیان کردند: انسان جاهل همانند کور است و هیچ‌چیزی را مشاهده نمی‌کند، انسان بی‌سواد همانند شخص کور است و آگاه نیست ولی انسان باسواد خیر و شر را متوجه می‌شود و به‌دنبال سعادت می‌رود.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، عنوان کردند: امام راحل در سال ۵۸ تأسیس نهضت سوادآموزی را دادند و باید این مسیر را تداوم داده و هیچ بی‌سوادی در کشورمان وجود نداشته باشد.

حضرت آیت‌الله  علوی گرگانی گفتند: در بی‌سوادی گرفتاری و مشکلات زیادی وجود دارد و باسوادی نعمت بسیار بزرگی است، خداوند به پیامبر(ص) فرمودند ای پیامبر بخوان و قرائت کن،  ما دنبال مکتبی هستیم که در ابتدای زندگی بر خواندن و سواد تأکید دارد.

ایشان با بیان اینکه از افتخارات بشر این است که باسواد باشد و جهل خود را برطرف کند، خاطرنشان کردند: سواد نور و روشنایی و بینایی است، و بسیار باارزش است و شما باید درزمینهٔسوادآموزی بیشترین خدمت را به جامعه داشته باشید.