مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

آیت الله مصباح یزدی با جهاد عالمانه به مقابله با تفکرات الحادی و انحرافات پرداخت

شناسه خبر : 101386

1399/10/14

تعداد بازدید : 41

آیت الله مصباح یزدی با جهاد عالمانه به مقابله با تفکرات الحادی و انحرافات پرداخت
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: آیت الله مصباح یزدی با قدرت اجتهاد و اندیشه صائب خود در جهادی عالمانه به مقابله با تفکرات الحادی غرب و انحرافات فرهنگی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم حسینی واعظ در ویژه برنامه گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهدای مقاومت و یادبود چهلمین روز شهادت فخری زاده، رحلت فقیه عالیقدر و عالم وارسته حضرت آیت الله حاج شیخ محمد تقی مصباح یزدی(رضوان الله علیه) عضو برجسته، موثر و دیرینه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر (صلی الله علیه و آله) گفت: پیامبر گرامی اسلام می فرمایند: «مرگ عالم مصیبتی جبران ناپذیر و رخنه ای بسته ناشدنی است، او ستاره ای است که غروب می‌کند و مرگ یک قبیله آسانتر از مرگ یک عالم است».

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان خاطرنشان کرد: این عالم ربانی با قدرت اجتهاد و اندیشه صائب خود در جهادی عالمانه به مقابله با تفکرات الحادی غرب و انحرافات فرهنگی پرداخت و اندیشه اسلام ناب محمدی را روشن و پاکیزه به جامعه ارائه کرد.

حسینی واعظ با اظهار اینکه این عالم عارف از پایه‌گذاران تحول در حوزه و علوم انسانی بود و در ایجاد پیوند بین حوزه و دانشگاه نقش موثر و شایسته‌ای داشت، افزود: تسلط آیت الله مصباح یزدی به علوم نقلی و عقلی و همچنین توانمندی های فکری و اندیشه‌ای ایشان، نقش به سزایی در رشد فکری و هویتی فضلای حوزه داشته است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان، رحلت این عالم عارف را به محضر حضرت بقیة‌الله الاعظم(عجل‌الله‌ تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه و همچنین به بیت مکرم آن مرحوم، شاگردان و ارادتمندان ایشان تسلیت گفت و برای آن عالم وارسته علو درجات، غفران و رحمت الهی را از خداوند متعال خواستار شد.