مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:

دفاع عملی از ولایت فقیه مهم ترین شاخصه آیت الله مصباح یزدی بود

شناسه خبر : 101653

1399/10/17

تعداد بازدید : 28

دفاع عملی از ولایت فقیه مهم ترین شاخصه آیت الله مصباح یزدی بود
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: مهم ترین شاخصه شخصیتی آیت الله مصباح یزدی، دفاع جانانه و مجاهدت های علمی و عملی در دفاع از ولایت فقیه بود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، حجت الاسلام والمسلمین ناصرشکریان امیری در نشست آنلاین با مدیران و طلاب مدارس علمیه خواهران با موضوع «بررسی علمی و عملی آیت الله مصباح(ره)» با عرض تسلیت ارتحال این بصیر انقلابی بیان کرد: علامه در تمامی عرصه ها به خصوص در حوزه های علمی، دینی و حوزوی تحول ایجاد کرد و با تربیت شاگردان متخصص در این حوزه بسیار اثرگذار بود.
وی افزود: این عالم کم نظیر و فقیه مقتدر، تمام عمر با برکت خود را در مسیر ترویج اسلام ناب و آرمان های متعالی انقلاب اسلامی و گفتمان رهبری سپری کرد و مهم ترین شاخصه شخصیتی ایشان، دفاع جانانه و مجاهدت های علمی و عملی در دفاع از ولایت فقیه، آرمان های تعالی بخش اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی بود.
استاد برجسته حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به تحولات عظیم آیت الله مصباح یزدی در حوزه معارف اسلامی و دینی اعلام کرد: این عالم مجاهد در تمامی دوران حکومت پهلوی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در روشنگری و تبیین معارف اسلام ناب و اهداف و آرمان های متعالی انقلاب اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکرد و همواره در تمامی این سال ها در مقابل انحرافات ایستادگی کرده و بدور از ملاحضات به تبیین و روشنگری پرداخت .
وی در ادامه علامه آیت الله مصباح یزدی را عالمی مبارز و فقیه روشنگر دانست و تاکید کرد: علامه در طول عمر خود استخوان در گلو و خار در چشم دشمنان اسلام و معارف اهل بیت (ع) بود و در تمامی این سالها یار و همراه وفادار رهبرمعظم انقلاب بود.
حجت الاسلام شکریان با اشاره به سابقه مبارزاتی علامه مصباح در قبل انقلاب تصریح کرد: علامه در زمان شاهنشاهی و حکومت پهلوی در مقابل ظلم و فساد ایستادگی کرده و به مقابله پرداخت و در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن هم در مقابل تمامی تهاجمات فرهنگی دشمن مقابل کرده و به تبیین و روشنگری مشغول شد و تاسیس موسسه امام خمینی (ره) هم از سوی ایشان در راستای ترویج گفتمان انقلاب و رهبری معظم انقلاب بود که بسیار هم موفق عمل کرد.
وی با اشاره به زمان شناسی و بصیرت این شخصیت وارسته و کم نظیر در حوزه تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت خود از فقدان علامه مصباح به خسارت بزرگی که به جامعه دینی و حوزوی کشور در نبود ایشان وارد می شود یاد کردند و قطعا باید برای جبران این امر، تلاش و مجاهدت های فراوانی توسط جامعه علمی کشور به ویژه شاگردان ایشان در این حوزه صورت گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به تالیفات بسیار فاخر و ارزشمند علامه مصباح یزدی در حوزه اندیشه دینی اشاره و خاطر نشان کرد: ولایت فقیه و انقلاب اسلامی خط قرمز علامه مصباح یزدی بود؛ به همین خاطر دشمن همواره بدنبال تخریب و ترور شخصیتی ایشان بود که هیچگاه هم موفق نشد این شخصیت بزرگ و عالم بصیر را ترور کند؛ همچنین علامه در تمامی برهه ها بدون تعارف و با صراحت لهجه در مقابله انحرافات و کج روی ها ایستادگی کرد.