نشست مدیرحوزه‌های علمیه خواهران کشور با مسوولان مدارس استان مرکزی برگزار شد

شناسه خبر : 101717

1399/10/17

تعداد بازدید : 51

نشست مدیرحوزه‌های علمیه خواهران کشور با مسوولان مدارس استان مرکزی برگزار شد
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در سفر دو روزه خود به استان مرکزی در نشست مدیران و معاونان مدارس این نهاد حوزوی، سخنرانی کرد.

به گزارش خبر گزاری کوثر از استان مرکزی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور روز پنج‌شنبه به همراه برخی معاونان و مدیران مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به استان مرکزی سفر کرد.

نشست مذکور با هدف بررسی برخی مسائل و مشکلات مدارس علمیه خواهران این استان از ساعت 9 تا 12 به صورت آنلاین و مجازی در سالن جلسات مدیریت این نهاد حوزوی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین  بهجت پور در این نشست طی سخنانی وظیفه حوزه‌های علمیه را تربیت افرادی دانست که از منظر علمی و همچنین از بعد تقوا، منشاهای فاخر دینی باشند.

وی نخستین و مهمترین راه رسیدن به این هدف را تقویت برنامه های علمی در حوزه ذکر و بیان داشت: رسیدن به نقطه مطلوب علمی و تربتی بعد از اتمام دوره تحصیل برای طلبه‌هایی که جوانی خود و اساتیدی که فضل دانش خود را در خدمت حوزه‌های علمیه می‌گذارند، از وظایف تک تک ما است که جز با برنامه‌ریزی صحیح محقق نمی شود.

سخنرانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان مرکزی و برخی از مدیران مدارس این استان از دیگر برنامه های این نشست بود.

۲۵۰طلبه جدید امسال در حوزه‌های علمیه خواهران استان مرکزی پذیرش شدند که با احتساب این افراد اکنون بیش از ۲ هزار طلبه خواهر در حوزه‌های علمیه استان مرکزی تحصیل می‌کنند.  

بیش از چهار هزار طلبه خواهر و برادر در ۳۲ حوزه علمیه استان مرکزی تحصیل می‌کنند.