استاد حوزه و دانشگاه:

حفظ سنگر علم و اعتقادات از ویژگی‌های منحصر به فرد آیت الله مصباح(ره) بود

شناسه خبر : 101895

1399/10/21

تعداد بازدید : 25

حفظ سنگر علم و اعتقادات از  ویژگی‌های منحصر به فرد آیت الله مصباح(ره)  بود
استاد حوزه و دانشگاه با توصیف شخصیت علمی و اخلاقی علامه مصباح گفت: حفظ سنگر علم و اعتقادات، بردباری و آزاداندیشی از ویژگی‌های منحصر به فرد آیت الله مصباح (رحمه الله علیه) بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مقیمی، از شاگردان علامه مصباح و استاد حوزه و دانشگاه با گرامیداشت ایام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) رحلت علامه و فیلسوف آیت الله محمدتقی مصباح را تسلیت گفت و تصریح  کرد: این عالم مجاهد عمر خود را در مسیر اسلام و انقلاب صرف کرد و توانست با تدوین کتب و مقالات زیاد در حوزه معارف اسلامی و تربیت شاگردان مفید در این زمینه به موفقیت برسد.

شاگرد علامه مصباح با تبیین تفکر آزاداندیشی استاد خود تأکید کرد: با اینکه تلاش عده‌ای برای تحریف و تخریب چهره ایشان به وضوح مشاهده می‌شد اما رفتار و منش ایشان و تحلیل‌های افکار و مکاتب روز که در آثار ایشان به جا مانده است گویای صدق این ادعاست.

استاد حوزه و دانشگاه رحلت آیت الله مصباح، ملقب به عمار انقلاب را در ایام فاطمیه پر معنا خواند و تصریح کرد: از ویژگی‌های بارز علمی اخلاقی استاد مصباح دفاع از حریم ولایت خواند که در طول زندگی با برکت خود تلاش‌های مخلصانه‌ای در این مسیر داشت.

حجت الاسلام مقیمی، با بیان خاطراتی از زندگی علامه، علمای ادیان مسیحیت را جویای آثار ایشان دانست و افزود: استدلالات عقلی و نظری علامه در تبیین مسائل اعتقادی چنان کارآمد و راهگشا است که عده‌ای از علمای کاتولیک در سفرشان به قم معترف به نتایج مثبت اعتماد و عمل به شیوه‌های تعلیم ایشان بوده‌اند به گونه‌ای که از اطرافیان درخواست دریافت آثار تدوین شده ایشان داشتند.
وی شناخت شخصیت ایشان، برای دوستداران و حامیان نظام و  انقلاب بخصوص طلاب، ضروری خواند و افزود: باید تلاش شود جنبه‌های گوناگون ایشان و ابعاد زندگی فردی، اجتماعی و علمی ایشان، بیشتر شناخته شود.