استاد مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(س) گرگان:

شهادت حضرت زهرا(س) نتیجه دفاع حضرت ازحریم ولایت بود

شناسه خبر : 102051

1399/10/30

تعداد بازدید : 54

شهادت حضرت زهرا(س) نتیجه دفاع حضرت ازحریم ولایت بود
خانم لشکری استاد مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(س) گرگان گفت: مخالفان ولایت با تحریف سخنان پیامبر(ص) و حاکم کردن منطق غلط و تفکر ناقص بر افکار عمومی جامعه، در صدد تصرف مقام جانشینی پیامبر(ص) شدند که شهادت حضرت زهرا(س) نتیجه دفاع حضرت ازحریم ولایت بود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم مریم لشکری در نشست مجازی به مناسبت شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) که در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(سلام الله علیها) گرگان برگزار شد، بیان کرد: رحلت پیامبر اکرم(ص)، جامعه اسلامی و خاندان رسالت را با بحران عجیبی همچون ترس از انحلال جامعه نوپای اسلامی و آتش جنگ داخلی میان مسلمانان روبرو کرد.

وی با بیان اینکه در آن اوضاع هنوز عقیده اسلامی در دل ها ثابت نشده بود، تصریح کرد: هر نوع جنگ داخلی و دسته بندی گروهی، باعث انحلال جامعه و موجب بازگشتن بسیاری از مردم به بت پرستی و شرک می شد.

استاد مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(س) گرگان افزود: آنچه امام علی(علیه السلام) را به شکیبایی و صبر در برابر رفتار حکمرانان عصر خویش مجبور کرد، فراهم نبودن زمینه انقلاب بود.

خانم لشکری گفت: امام علی(علیه السلام) بر سر دوراهی «احقاق حق» و «حفظ اصل اسلام» بنابر مصلحت و برای حفظ آیینی که پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) برای حفظ آن کوشیده بود، سکوت اختیار کرد و به منظور حفظ اسلام و تجزیه نشدن آن، از حق خود چشم پوشید.

وی همبستگی مسلمانان را میراث گرانقدر پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) دانست و تاکید کرد: حضرت علی(علیه السلام) مصلحت نمی دید که با سازماندهی جناحی مستقل، آن همبستگی گسسته و مصلحت مهم تر نادیده انگاشته شود و فسادی پدید آید.

استاد حوزه تصریح کرد: همبستگی مسلمانان را حق خواهی علی(علیه السلام) سست نمی کرد بلکه سماجت مخالفان وی در تصاحب منصب خلافت، امت اسلامی را به اختلاف می کشاند.

خانم لشکری افکار جاهلی را یکی از نگرانی های امام علی(علیه السلام) در حق خواهی ایشان برشمرد و گفت: مخالفان ولایت با تحریف سخنان پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و حاکم کردن منطق غلط و تفکر ناقص  بر افکار عمومی جامعه، در صدد تصرف مقام جانشینی پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم)  شدند که  شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) نتیجه دفاع حضرت ازحریم ولایت بود.