استاد حوزه:

حاج قاسم سلیمانی در ولایت مداری راسخ بود

شناسه خبر : 102070

1399/10/25

تعداد بازدید : 29

حاج قاسم سلیمانی در ولایت مداری راسخ بود
حجت الاسلام والمسلمین عبدالناصر ابراهیمی استاد حوزه گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی در ولایت مداری، عمیق و راسخ بود، یعنی فرمان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) را تمام و کمال انجام می داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرمان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالناصر ابراهیمی در نشست علمی پژوهشی«رابطه ولایت با شهادت در مکتب حاج قاسم» که از سوی کانون پژوهشی افق برتر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) شهرستان بم برگزار شد، اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) باید به سردار سلیمانی به چشم یک فرد و مکتب و مدرسه درس آموز نگاه کرد.

استاد حوزه افزود: اگر بخواهیم حاج قاسم را در یک کلمه تعریف کنیم؛ او جامعیت برآمده از عقلانیت است و چهار رکن اصلی و ویژگی های اخلاقی حاج قاسم ولایت مداری، اخلاص، مقاومت در برابر دشمنان و فروتنی و مهربانی نسبت به ضعفا به شمار می رود.

وی بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی در ولایت مداری، عمیق و راسخ بود، یعنی فرمان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) را تمام و کمال انجام می داد، رضایت ایشان را در راستای رضایت خدا و امام زمان(عج الله تعالی) می دانست و ثابت قدم بود.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی تصریح کرد: شهید سلیمانی نیز نسبت به امام خمینی(ره) در زمان جنگ و نیز نسبت به امام خامنه ای(مد ظله العالی) در این زمان، حامی ولایت بود و در برابر مقام معظم رهبری خود را سرباز می دانست و همه زندگی اش را با ایشان تنظیم می کرد.