مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم:

آموزش های تخصصی بانوان طلبه مورد توجه قرار گیرد

شناسه خبر : 102076

1399/10/25

تعداد بازدید : 59

آموزش های تخصصی بانوان طلبه مورد توجه قرار گیرد
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم بر ضرورت آموزش تخصصی بانوان طلبه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از قم، نشست مشترک حجت الاسلام والمسلمین حسین تهرانی، مدیر حوزه های علمیه خواهران قم و  حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم طاهری، مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان قم با هدف هم افزایی و برنامه ریزی جهت توانمندسازی بانوان طلبه به میزبانی مدیریت استان قم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین تهرانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم بر تشکیل کارگروه مشترک میان مرکز خدمات و حوزه های علمیه خواهران تاکید کرد و اظهار داشت: با تشکیل این کارگروه، می توان برنامه هایی جهت توانمندسازی بانوان طلبه تصویب کرد، قطعا فعالیت هایی که جهت توانمندسازی بانوان طلبه باشند، پیامدهای خوبی خواهند داشت و توسعه این فضا می تواند برای طلاب مفید باشد.

وی ضمن تاکید بر تشکیل کارگروهی اختصاصی در این باره با حضور نمایندگانی از دو مجموعه تصریح کرد: اگر این آموزش ها به صورت مدرسه محور صورت گیرد و از ظرفیت های بانوان در آموزش تخصصی خواهران طلبه استفاده شود، نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

حجت اسلام والمسلمین تهرانی در ادامه اظهار داشت: آموزش هایی که در راستای توانمندسازی طلاب درنظر گرفته می شود، بایستی در حوزهایی باشد که از رهگذر آنها بتوان به نوعی به وظایف طلبگی نیز رسید و مطابق با شئون طلبگی نیز باشد.

در پایان این نشست بر ایجاد کارگروهی مشترک با هدف گسترش تعاملات بین دو مجموعه توافق شد تا ادامه تصمیمات در خصوص نحوه همکاری و برنامه ریزی جهت توانمندسازی بانوان طلبه در آن صورت پذیرد و مصوبات آن کارگروه، ملاک اجرای برنامه های آتی باشد.