دیدار امام جمعه تبریز با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران/ بورسیه‌های حوزه‌های علمیه خواهران از سال آینده فعال می‌شود

شناسه خبر : 102090

1399/10/25

تعداد بازدید : 68

دیدار امام جمعه تبریز با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران/ بورسیه‌های حوزه‌های علمیه خواهران از سال آینده فعال می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران در این دیدار که پنجشنبه 25 دی در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت‌پور در سخنانی با اشاره به مطالعات فراوانی که نسبت به ایجاد بورسیه‌های تحصیلی در حوزه‌های علمیه خواهران انجام شده است، اظهار امیدواری کرد این موضوع از سال آینده تحصیلی به شکل جدی آغاز شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به فعالیت مرکز آموزش‌های غیرحضوری و مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران به منظور ارتقای دانش و تامین اساتید توانمند افزود: بالا بردن سطح علمی و مهارتی اساتید ضروری است و ایجاد بورسیه‌های تحصیلی راهی برای حفظ وزانت علمی اساتید است.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به تلاش این نهاد برای راه‌اندازی و توسعه رشته‌های سطح سه و چهار یادآور شد: با توجه به تصویب 17 رشته در مقطع سطح سه و چهار رشته در سطح چهار، این کار نیازمند تامین زیرساخت‌هایی است که فعالیت‌های پژوهشی و ثبات و ارتقای اساتید و کادر مدارس علمیه از جمله آنها است.
وی با اشاره به ضرورت افزایش وجاهت اجتماعی حوزه‌های علمیه خواهران تصریح کرد: با بالا بردن وجاهت اجتماعی می‌توانیم به جذب داوطلبان بااستعداد بیشتر امیدوار باشیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین بهجت‌پور با اشاره به دیدار اخیر خود با اعضای فراکسیون روحانیت و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: در تلاشیم تا مشکلات حوزه‌های علمیه خواهران را بیش از پیش برطرف کنیم.
وی از حمایت حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم از حوزه‌های علمیه خواهران تقدیر کرد و خطاب به وی گفت: ائمه جمعه‌ای چون شما بهتر از آنچه انتظارداریم ظاهر شده‌اید.
در این دیدار همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به تقویت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: تعصب من بر حوزه‌های علمیه خواهران کمتر از حوزه‌های علمیه برادران نیست.
وی همچنین پیشنهاداتی جهت ارتقای عملکرد حوزه‌های علمیه خواهران ارائه کرد که راه‌اندازی بورس‌های تحصیلی، راه‌اندازی رشته‌های کاربردی، راه‌اندازی مراکز پژوهشی، راه‌اندازی مراکز آموزش کاربردی و مهارتی و حذف محدودیت‌های سنی پذیرش داوطلبان از جمله آنها بود.