راز محبوبیت امام جمعه تبریز از نگاه خود/ توصیه به طلبه‌های کارمند

شناسه خبر : 102092

1399/10/25

تعداد بازدید : 98

راز محبوبیت امام جمعه تبریز از نگاه خود/ توصیه به طلبه‌های کارمند
امام جمعه تبریز با اشاره به ضرورت ارتباط طلاب با مردم به تمام طلاب خواهر و برادر توصیه کرد ارتباطبشان با مردم را تقویت کنند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم پنجشنبه 25 دی در حاشیه دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در گفتگو با خبرنگاران، در پاسخ به سئوالی در مورد علت محبوبیتش از نگاه خود گفت: «ما کاری نکرده‌ایم و از بس در گذشته ارتباطاتمان با مردم کم بوده است، وقتی ارتباط مختصری با مردم برقرار می‌شود، تصور می‌کنند کار بزرگی کرده‌ایم»
وی با بیان اینکه اگر کار برای خدا باشد، خداوند همه چیز را درست می‌کند، ادامه داد: این ارتباطات کار ما است و ما کار عادی خودمان را انجام می‌دهیم.
امام جمعه تبریز با اشاره به ضرورت برقراری و حفظ این ارتباط از سوی تمام طلاب ادامه داد: طلاب باید بین مردم باشند و اصلا کار روحانیت همین است.
وی اضافه کرد: طلبه از ابتدای تولد نوزاد تا زمان فوت اشخاص با مردم در ارتباط است؛ آن زمان که کودکی متولد می‌شود به سراغ او می‌آیند تا در گوشش اذان بگوید، وقتی بزرگ می‌شود و می‌خواهد ازدواج کند از او می‌خواهند خطبه عقد بخواند و وقتی کسی از دنیا می‌رود از او می‌خواهند به قبرستان برود و نماز میت بخواند.
حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان این که روحانیت باید در خیر و عزا در دل مردم باشد، افزود: ما از تمام طلاب چه آن که امام جمعه است و چه روحانیانی که در دستگاه‌های اداری مشغول هستند همین انتظار را داریم.