فرمانده حوزه بسیج طلاب کوثر:

مطالعه تاریخ زندگی حضرت فاطمه(س) درس های فراوانی برای بانوان دارد

شناسه خبر : 102120

1399/10/29

تعداد بازدید : 32

مطالعه تاریخ زندگی حضرت فاطمه(س) درس های فراوانی برای بانوان دارد
فرمانده حوزه بسیج طلاب کوثر گفت: مطالعه تاریخ زندگی حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) به عنوان یک انسان کامل و الگوی زن مسلمان با وجود حیات کوتاهشان، درس‌های فراوانی برای بانوان دارد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از خوزستان، همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، تجمع بانوان فاطمی، در راستای ارتقا و تقویت فرهنگ فاطمی و الگو قراردادن زندگی حضرت زهرا(سلام الله علیها) میان بانوان و نیز آشنایی با شخصیت وجودی سرور زنان عالم برگزار شد.

در این مراسم که با تجمع پرشور بانوان سوگوار فاطمی برگزار شد، خانم کعب عمیر به سخنرانی و خانم حسینی و آقای حمید به مرثیه سرایی پرداختند.

خانم کعب عمیر، فرمانده حوزه بسیج  طلاب کوثر در این تجمع اظهار داشت: مطالعه تاریخ زندگی حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) به عنوان یک انسان کامل و الگوی زن مسلمان با وجود حیات کوتاهشان، درس‌های فراوانی برای خانواده های ما به ویژه بانوان دارد و جامعه ما همیشه نیاز مبرمی به شنیدن و یادآوری آنها داشته و دارد.

وی در ادامه افزود: رفتار با پدر، رفتار با همسر، رفتار با فرزندان، و رفتار با بستگان و خویشان نسبی و سببی همه این موارد الگویی به تمام معنا برای ما بانوان است.

کعب عمیر در پایان گفت: هنگامیکه حادثه تلخ سقیفه اتفاق افتاد، سران حکومت جدید برای دلجویی و شاید جلب نظر افکار عمومی مسلمانان تصمیم گرفتند از حضرت زهرا(سلام الله علیها) دلجویی کرده و با ملاقات ایشان فضا را تلطیف کنند، اما حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) برای ابراز خشم و ناراحتی خود از آنها اجازه ملاقات نمی دادند تا اینکه آنها به حضرت علی(علیه السلام) متوسل شده و خواستند تا فاطمه(سلام الله علیها) را راضی کنند.