مبلّغ مدرسه علمیه فاطمیه"س" شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

سیره عملی و نظری حضرت زهرا(س) در سطح جهانی تبلیغ شود

شناسه خبر : 102172

1399/10/28

تعداد بازدید : 56

سیره عملی و نظری حضرت زهرا(س) در سطح جهانی تبلیغ شود
مبلّغ مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر زندگی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را سرشار از آموزه‌های اخلاقی و انسانی دانست و گفت: سیره عملی و نظری حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) باید در سطح جهانی تبلیغ شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم زهرا ذاکری‌مهر در نشست فاطمی در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر، حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را یک حقیقت ملکوتی دانست و بیان داشت: زهرای اطهر(سلام‌الله‌علیها) در عین اتصال به مقام ملکوتی و معنوی، در عالم ماده به‌عنوان اکمل مخلوقات تجلی یافته و بایستی سیره عملی و نظری ایشان در سطح جهانی تبلیغ شود.

 وی افزود: صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) پلی برای ايجاد يک دنيا و آخرت سعادتمند است و از‌این‌رو باید ایشان را در حوزه مباحث عبادی، اجتماعی و سیاسی به جهان معرفی کرد.

مبلّغ مدرسه علمیه خواهران مشگین‌شهر با اشاره به ویژگی سیاسی آن حضرت اظهار داشت: حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) يک بانوی آگاه به زمان است و بُعد سياسی شخصيت ايشان سبب شده تا آن حضرت با بصیرت کامل در مقابل فتنه‌ها قیام کند.

ذاکری‌مهر در تبیین خصوصیت امام‌شناسی حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) گفت: در بحث ولایت‌پذیری آن بانوی عزیز، زمانی‌که به دفاع از امام خویش می‌پردازد الگوی کامل اطاعت‌پذیری از ولی زمان است.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) به‌عنوان خیر کثیر در تمامی اعصار جریان دارد و معرفی شخصیت آن حضرت نباید در ایام فاطمیه محدود شود.

مبلّغ مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: برای داشتن یک جامعه فاطمی باید سیره دخت نبی مکرم اسلام را جهانی‌ کرده و  فرهنگ فاطمی را در میان نسل امروز ترویج دهیم.