مؤلف آثار امامت و شیعه‌شناسی:

شخصیت حاج قاسم در ابعاد مختلف، ایشان را به الگویی جهانی مبدل کرد

شناسه خبر : 102198

1399/10/29

تعداد بازدید : 38

شخصیت حاج قاسم در ابعاد مختلف، ایشان را به الگویی جهانی مبدل کرد
مؤلف آثار امامت و شیعه‌شناسی انتخاب شخصیت حاج قاسم به عنوان الگو برای اقشار مختلف را به خاطر ابعاد مختلف شخصیت ایشان و موفقیت در زمینه‌های مختلف حائز اهمیت دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام و المسلمین مجید جعفرپور قمی، مؤلف آثار امامت و حافظ قرآن  در جمع طلاب مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) اردکان گفت: شهید سردار سلیمانی  تربیت شده مکتبی است که انسانهای یک بعدی را کامل نمی‌داند و بنابر اعتقاد او عالم تنها، عابد تنها، سیاست‌مدار تنها کامل نیستند.

مؤلف آثار امامت، نبوغ نظامی، روحیه سلحشوری، قدرت تدبیر و منطق استوار، استقامت فکری و عملی، روحیه شهادت‌طلبی، ارادت و تمسک به اهل بیت (علیهم السلام)، ولایت‌مداری، تعبد و معنویت، جهان‌نگری، فرامرزی بودن را از ویژگی‌های حاج قاسم دانست و افزود: شهید سلیمانی علاوه بر اینکه هدایت مقاطع مختلف عملیاتی در جنگ‌ها را از طریق استقرار در قرارگاه‌ها به عهده داشت در نهایت شجاعت و بی‌باکی در خطوط مقدم نیز حاضر بود و از هر گونه ترس در مواجهه با دشمن در معرکه‌ها و میادین نبرد بری بود.

 وی تأکید کرد: این فرمانده نظامی که در هیچ دانشگاه سیاسی درس نخوانده بود  با منطق خود توانست رؤسای جمهور و شخصیت‌های بزرگ را متقاعد کند.

حافظ قرآن با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شهید سلیمانی  را مصداق آیه «سیماهم فی وجوههم من اثر السجود» دانست و گفت: مجاهدت برای گمنامی و اخلاص از مهم‌ترین ویژگی‌هایش سردار سلیمانی بود و  اخلاص او را ستودنی است؛  شهید سلیمانی به شدت از ریا و خودنمایی پرهیز می‌کرد و هیچ‌گاه به دنبال مطرح کردن خود نبود.

حجت الاسلامجعفرپور سادگی و سخت‌کوشی، نظم و انضباط، بیان تأثیرگذار، داشتن روحیه انقلابی، اعتدال، سنجیدگی و تدبیر در امور، مردمی بودن را از دیگر ویژگی‌های حاج قاسم دانست و تأکید کرد: او همواره تلاش می‌کرد باورهای الهی خود را تعمیق بخشیده و در این مسیر دچار تزلزل نشد.

وی در پایان تأکید کرد: با بررسی شاکله شخصیتی شهید سلیمانی تضاد، شک و تردید نمی‌بینیم و اقشار مختلف جامعه باید از او به عنوان الگویی زنده درس بگیرند.