کارشناس مذهبی:

حضرت زهرا(س) اسوه همه رهروان راه حق در دفاع از ولایت است

شناسه خبر : 102211

1399/10/29

تعداد بازدید : 49

حضرت زهرا(س) اسوه همه رهروان راه حق در دفاع از ولایت است
آقای اسفندیاری کارشناس مذهبی گفت: حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) با وجود عمری کوتاه، توانستند اسوه و الگو برای همه رهروان راه حق در همه ابعاد به خصوص در راه دفاع از ولایت باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران؛ آقای اسفندیاری در جمع عزاداران فاطمی مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) ساری بیان کرد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) بهترين الگو براي مؤمنان به‌ویژه قشر جوان و همه رهروان راه حق در طول قرون و اعصار است که در دوران کوتاه عمر بابرکتش نور وجود او همه عالم را از خاک تا عرش افلاک را در برگرفت.
وی ادامه داد: سياست سرور بانوان عالم، حمايت از ولايت و امامت بود و نخستين شهيدي است كه در راه دفاع این امر خطیر به شهادت رسيد كه اين مسئله نشانگر عظمت و اوج شخصيت آن بانو است.
کارشناس مذهبی ضمن اشاره به فدک و اصرار بانو بی‌بی دوعالم، به برگرداندن آن اظهار کرد: بحث فدک و غصب خلافت با هم بوده و از یک جبهه صادرشده است و جدا از هم نیستند و حضرت زهرا(سلام الله علیها) نارضایتی خود از حکومت و غصب خلافت را در پوشش دفاع از حق غصب شده فدک بیان داشتند که بخش‌هایی از خطبه فدکیه بر این امر، گواه و نشان از یگانگی جبهه غاصبین خلافت و غاصبین فدک دارد.
وی خاطرنشان کرد: مقاومت حضرت زهرا(سلام الله علیها) در مقابل دستگاه خلافت دارای اهمیت و ابعاد زیادی است و ایشان مهم‌ترین سرمایه یعنی آبرو، حرمت و حیثیت خود را در این راه به میدان آورد که در پیشگاه هر انسان صاحب بصیرتی، آبرو و شرف برای انسان از جان او عزیزتر است.
اسفندیاری اعلام کرد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) شکست ظاهری را باجان و دل پذیرفت و از آن‌همه مقام و موقعیتی که برایش فراهم شده بود چشم پوشید تا ولایت و دین خدا حفظ‌ شده و باقی بماند.