مدیر مدرسه علمیه خواهران معصومیه اراک:

حضرت صدیقه کبری(س) دارای مقام والای شفاعت هستند

شناسه خبر : 102299

1399/11/01

تعداد بازدید : 48

حضرت صدیقه کبری(س) دارای مقام والای شفاعت هستند
مدیر مدرسه علمیه خواهران معصومیه اراک حضرت صدیقه کبری(س) را دارای مقام والای شفاعت دانست.

به گزارش خبر گزاری کوثر از استان مرکزی، همزمان  با سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) در مدرسه علمیه معصومیه مراسم عزاداری با حضور عاشقان خاندان عصمت و طهارت در آستان مبارک بی بی ستین(سلام الله علیها) برگزارشد.

نرجس سادات موسوی مدیر مدرسه علمیه خواهران معصومیه بیان کرد: علی رغم اعتقادات شیطانی وخباثت های باطنی وهابیت به سرکردگی ابن‌تمیمه و دشمنی های آنان؛ شفاعت از مُسلّمات اعتقادی شیعیان است و بر اساس روایات فراوان حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) دارای مقام والای شفاعت هستند.

وی افزود: حضرت فاطمه(سلام الله علیها) محبوبه خداوند و واسطه فیض رحمانی به بندگانی است که به اراده­ حکیمانه الهی، انسان­های خاکی را از پستی­ ها به اوج عزّت رسانیده و چون مادری مهربان با عشق به امت رسول(صلی الله علیه و آله) شیعیان و محبان ولایت را شفاعت کرده و از آبروی خویش در درگاه ایزدی مدد جسته و باعث نجات ایشان می شود.

موسوی ادامه داد: در آیات قرآنی و روایات اسلامی به صورت پراکنده از شروط شفاعت سخن رفته است؛ که در این میان، مهم‌ترین شرط شفاعت، رضایت خداوند است،"لا یشْفَعُونَ إِلاَّ لِمَنِ ارْتَضی" از این رو، شرط شفاعت برای گناهکاران این است که اهل ایمان باشند.