مدیرکل اداره دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران:

خدمت به جامعه حوزوی فرصتی از سوی خداوند است

شناسه خبر : 102308

1399/11/01

تعداد بازدید : 45

خدمت به جامعه حوزوی فرصتی از سوی خداوند است
مدیر کل اداره دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران گفت: خدمت به جامعه حوزوی و دانش‌آموختگان نعمت و فرصتی از وی خداوند است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از خوزستان، مرتضی برگستان در سفر خود به استان خوزستان با مدیرکل امور بانوان استانداری، دبیران کانون های دانش‌آموختگان استان، مدیران و معاونان فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان دیدار و گفتگو کرد.

وی در جلسه با مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان، ضمن اشاره به مسائل مربوط به کانون‌ها، رسیدگی به مطالبات کانون‌های دانش‌آموختگان را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: انتظار مرکز مدیریت از استانداری‌ها ثبت سازمان‌های مردم‌نهاد به‌صورت استانی می‌باشد و امیدواریم همکاری لازم در تسریع روند ثبت سمن‌ها از سوی مسئولان ذیربط صورت پذیرد.

مدیر کل اداره دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران در جمع دبیران کانون های دانش‌آموختگان مدارس علمیه خواهران استان خوزستان با تأکید بر لزوم ایجاد فضای صمیمانه به دور از حاشیه‌ها افزود: تمام تمرکز خود را به ادامه فرایند ثبت کانون‌ها به‌صورت استانی معطوف کنید.

مدیرکل اداره دانش‌آموختگان با تأکید بر لزوم استفاده از فرصت خدمت‌رسانی به جامعه حوزوی تصریح کرد: خدمت به جامعه حوزوی و دانش‌آموختگان نعمت و فرصتی از جانب خداوند است.

برگستان درخصوص ایجاد امید در دانش‌آموختگان و به‌کارگیری آنان در فعالیت‌های عام‌المنفعه توضیحاتی ارائه کرد و از دبیران کانون‌های دانش‌آموختگان خواست تا با ارگان‌های دولتی از جمله اوقاف، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، قوه قضاییه و سایر نهادها برای انجام پروژه‌های گوناگون فرهنگی  و غیره رایزنی کرده تا بتوانند به اهداف عالیه کانون دانش‌آموختگان دست یابند.

وی ضمن قدردانی از کادر مدارس ابراز کرد: مدیران و معاونین فرهنگی مدارس علمیه ضمن حفظ استقلال کانون‌ها  نقش نظارتی داشته و باید اعضای کانون با آن‌ها در تعامل باشند.

مدیرکل اداره دانش‌آموختگان توضیحاتی درباره اقدامات انجام‌شده و فعالیت‌های حمایتی این اداره کل بیان کرد و گفت: سه‌گام اساسی می‌توان در عرصه دانش‌آموختگان تصور کرد که نخستین گام شناسایی، سازمان‌دهی، شبکه‌سازی، ارزش‌یابی و یافتن ظرفیت دانشی و مهارتی دانش‌آموختگان است.

وی افزود: گام دوم این است که بر اساس داشته‌های موجود در کشور ظرفیت سنجی و ظرفیت‌سازی صورت گیرد. همچنین گام سوم ارتقای دانشی و مهارتی دانش‌آموختگان می‌باشد.

برگستان ادامه داد: برخی از مشکلات ناشی از موازی کاری و نبود برنامه هماهنگ میان کانون‌هاست که با تشکیل مجمع استانی کانون‌ها به‌عنوان رکنی در ساختار پشتیبان کانون‌های دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران مرتفع خواهد شد.

در ادامه این جلسه دبیران کانون های دانش‌آموختگان مدارس استان به چگونگی روند ثبت و مشکلات در مسیر پرداخته و خواستار تسریع در ثبت کانون شدند.

خانم معصومه پرما نیز به‌عنوان دبیر مجمع دبیران کانون‌های دانش‌آموختگان حوزه‌ علمیه خواهران استان خوزستان انتخاب شد.