خواهران طلبه نماد الگوی رفتاری صدیقه کبری(س) در سطح جامعه باشند

شناسه خبر : 102341

1399/10/30

تعداد بازدید : 48

خواهران طلبه نماد الگوی رفتاری صدیقه کبری(س) در سطح جامعه باشند
مبلّغ حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) در جایگاه اجتماعی و سیاسی بانویی فعال، حکیم و بصیر بود، گفت: بانوان طلبه بایستی نماد الگوی رفتاری صدیقه کبری(س) در سطح جامعه باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم فاطمه فتحیان در آیین سوگواری شهادت صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) در مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین، بیان داشت: دخت نبی مکرم اسلام در تمام عرصه‌های سیاسی و اجتماعی با حضوری مجاهدانه و ولایی در مقابل ضربات سخت دشمن قرار گرفت و عَلَم ولایت را رها نکرد و در همه عرصه‌ها به تبیین جایگاه ولایت پرداخت.

وی شهید سلیمانی را شیفته حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) معرفی کرد و بیان داشت: حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) الگوی عملی سردار سلیمانی در بصیرت و ولایت‌مداری بود و به همین دلیل در دفاع از ولایت الگویی برای جبهه جهانی مقاومت بود.

مبلّغ حوزه علمیه خواهران با تأکید بر‌اینکه هدف اصلی هر انسانی در هر جایگاه و مقامی بایستی رضای الهی باشد، اظهار داشت: صیانت از ولایت فقیه تکلیف همگان بوده و نباید به فراموشی سپرده شود. همانطوری‌که حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) علاوه بر نقش همسری، در عرصه سیاسی و اجتماعی بانویی فعال، حکیم و بصیر بودند، خواهران طلبه نیز باید نماد الگوی رفتاری آن بانوی بزرگوار در خانواده و جامعه باشند.

فتحیان افزود: تربیت شهید سلیمانی و سرداران اسلام نشات‌گرفته از سبک تربیت فاطمی است که پاسدار حریم ولایت شده‌اند و اخلاص در عمل رمز ماندگاری آنها است که همه چیز را برای خدا و رضای خدا انجام داده‌اند.

مدرس حوزه علمیه خواهران خاطر‌نشان کرد: اکنون که جامعه نسبت به گذشته بیشتر به طلاب خواهر نیاز دارد، وظیفه ما این است که با الگوپذیری از زهرای اطهر(سلام‌الله‌علیها) در همه مسائل پیرو این بانوی بزرگ بوده و فرزندانمان را برای سربازی ولایت و امام عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) تربیت کنیم و برای تربیت جامعه اسلامی بکوشیم.