استاد حوزه:

زنده نگه داشتن ایام فاطمیه برای حفظ شعائر اسلامی ضروری است

شناسه خبر : 102348

1399/11/01

تعداد بازدید : 35

زنده نگه داشتن ایام فاطمیه برای حفظ شعائر اسلامی ضروری است
حجت الاسلام والمسلمین میرزایی استاد حوزه زنده نگه داشتن ایام فاطمیه را برای حفظ شعائر اسلامی ضروری دانست.

 

به گزارش خبرگزاری کوثر از کردستان، حجت الاسلام والمسلمین میرزایی در مراسمی که به مناسبت شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) بیجار با حضور طلاب و عموم بانوان سطح شهر برگزار شد، گفت: زنده نگه داشتن ایام فاطمیه زنده نگه داشتن شعائر اسلامی است.

وی افزود: حضرت زهرا(سلام الله علیها) در سنت و نبوت پیامبر(ص) نقش اساسی دارد، امام علی (ع) ایشان را یا بقیه النبوه صدا می زد.

استاد حوزه در بخش ديگري از سخنان خود به جايگاه علمي و معنوي حضرت زهرا(سلام الله علیها) اشاره کرد و افزود: بحث در اين زمينه، فرصت گسترده‌ تري نیاز دارد، اما حدیث امام زمان(علیه السلام) که فرمودند که حضرت زهرا الگوی من است، به خوبي جايگاه علمي و معنوي ام ابيها(سلام الله علیها) را نشان مي‌دهد.

وی در پایان با اشاره به لزوم الگو گیری از حضرت زهرا(س) در ولایتی بودن و دل کندن از طاغوت، با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) چنین بیان داشت: پیامبر(ص) فرمودند: قلب انسان سه جور است قلب مشغول به دنیا و قلب مشغول به عقبی و قلب مشغول به مولی، اما قلبی که مشغول به مولی است برای او هم آخرت و هم دنیا  و هم رضایت مولی را به همراه دارد