امام جمعه شهر لاهرود از اردبیل:

نهادینه‌کردن سبک زندگی فاطمی در خانواده‌ها توطئه‌های دشمنان را ناکام می‌گذارد

شناسه خبر : 102392

1399/11/01

تعداد بازدید : 115

نهادینه‌کردن سبک زندگی فاطمی در خانواده‌ها توطئه‌های دشمنان را ناکام می‌گذارد
امام جمعه شهر لاهرود با اشاره به اینکه دشمنان درصدد ضربه‌زدن به نظام اسلامی و خانواده هستند، گفت: نهادینه‌کردن سبک زندگی فاطمی در خانواده‌ها توطئه‌های دشمنان را ناکام می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن صفری در همایش فاطمیّون که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر برگزار شد، به تبیین جایگاه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) پرداخت و گفت: تمام کمالات و مکارم اخلاقی در شخصیت این بانوی بزرگوار جمع بوده و ایشان ملاک سنجش اعمال نزد خداوند است.

وی افزود: حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) آئینه تمام‌نمای پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) و محل تجلی صفات ایشان بود تا جایی‌که در سایه کمالات و فضایل الهی به‌جایی رسید که پیامبر اکرم(صلوات‌الله‌علیه) ایشان را مورد تکریم ویژه قرار داد.

امام جمعه لاهرود با اشاره به مقام عصمت صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) اذعان داشت: آن حضرت به دلیل برخورداری از مراتب عاليه کمال و داشتن ظرفیت معنوی بالا، دارای مقام عصمت بودند که هیچ زنی به آن جایگاه نرسیده است.

صفری تصریح کرد: تبیین همه ابعاد زندگی دخت نبی مکرم اسلام برای مردم به‌عنوان مفسر قرآن، عالم و آگاه به مسائل زمان، ضرورت دارد.

وی در این راستا خاطرنشان کرد: دشمنان درصدد ضربه‌زدن به نظام اسلامی و خانواده بوده و عنصر زنان را نشانه گرفته‌اند تا با تحقیر ارزش‌های زنانه از قداست مقام مادری و همسری بانوان بکاهند.

امام جمعه لاهرود ادامه داد: برای خنثی‌کردن توطئه‌های دشمنان باید الگوهای قرآنی را به عنوان الگوی سبک زندگی اسلامی در خانواده‌ها پیاده کنیم و به‌طور قطع سیره زندگی حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) بهترین الگو می‌باشد.