با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران؛

نخستین جشنواره ملی «پرچمداران انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود

شناسه خبر : 102400

1399/11/02

تعداد بازدید : 116

نخستین جشنواره ملی «پرچمداران انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود
نخستین جشنواره ملی «پرچمداران انقلاب اسلامی؛ دفاع مقدس و جبهه مقاومت» با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران(کوثر)، نخستین جشنواره ملی «پرچمداران انقلاب اسلامی؛ دفاع مقدس و جبهه مقاومت» با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار می‌شود.

در برگزاری این جشنواره نهادهای حوزوی، انقلابی و نیروهای مسلح همچون مرکز مدیریت حوزه های علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مرکز خدمات حوزه های علمیه، جامعه المصطفی العالمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان بسیج طلاب و روحانیون، بنیاد شهید و امور ایثارگران، ستاد یادواره شهدای روحانی، بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی و بسیار نهادهای دیگر نیز همکاری دارند.

بخش‌های پنجگانه جشنواره شامل تألیف و ترجمه کتاب(خاطرات و تاریخ شفاهی شهدا و ایثارگران روحانی، کتاب‌های مرجع و اسنادی)، تحقیق و پژوهش(مقالات علمی و پژوهشی چاپ شده در فصلنامه‌های علمی و پژوهشی)، چند رسانه‌ای(کلیپ، موشن گرافیک، اینفوگرافیک و پادکست)، فیلم و عکس(فیلم داستانی، مستند و عکس) و فیلم‌نامه (بلند و کوتاه) است.

«نقش حضرت امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه‌ای در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت»، «نقش مراجع عظام تقلید، ائمه جمعه و جماعات در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت» و «نقش روحانیت و حوزه‌های علمیه در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت» از محورهای این جشنواره هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار و مقالات خود را در قالب‌های ارائه شده تا ۲۰ بهمن ماه به دبیرخانه این جشنواره در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور(نشر آثار روحانیت) و یا باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم واقع در میدان مفید(مرکز ویژه نشر آثار روحانیت قم) ارسال کنند.

دبیرخانه استانی نخستین جشنواره ملی «پرچمداران انقلاب اسلامی» نیز در اصفهان، ضلع غربی باغ غدیر، اداراه کل نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس واقع شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.defafestival.comمراجعه نموده و یا با شماره پیام رسان‌های جشنواره ۰۹۳۷۳۷۹۶۳۵۵ و ۰۹۰۱۰۹۸۰۵۴۹ در (ایتا، سروش و واتس آپ) ارتباط بگیرند.

گفتنی است، به صاحبان آثار برگزیده، علاوه بر جوایز نقدی دیپلم افتخار نیز اهدا خواهد شد.