مؤسس مدرسه علمیه خواهران فاطمیه جلفا خبر داد:

افتتاح پروژه‌های عمرانی مدرسه علمیه فاطمیه جلفا همزمان با دهه فجر/ ایجاد منابع پایدار مناسب و درآمدزا برای مدرسه

شناسه خبر : 102499

1399/11/05

تعداد بازدید : 132

افتتاح پروژه‌های عمرانی مدرسه علمیه فاطمیه جلفا همزمان با دهه فجر/ ایجاد منابع پایدار مناسب و درآمدزا برای مدرسه
مؤسس مدرسه علمیه خواهران فاطمیه جلفا از افتتاح پروژه‌های عمرانی مدرسه علمیه فاطمیه جلفا همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: قرار است در دهه فجر از ساختمان اساتید، ساختمان مهدکودک، مسجد، زیرزمین، موتورخانه و رختشویخانه این مدرسه بهره برداری شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران(کوثر)، حجت الاسلام والمسلمین انتظاری با اشاره به افتتاح پروژه های مدرسه علمیه خواهران فاطمیه جلفا در ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: قرار است در دهه فجر از ساختمان اساتید، ساختمان مهدکودک، مسجد، زیرزمین، موتورخانه و رختشویخانه این مدرسه بهره برداری شود.

وی با بیان این که در حال حاضر فقط ساختمان آموزشی مدرسه در حال فعالیت است، افزود: این ساختمان در سه طبقه و در زمینی به مساحت 2000 متر بنا شده که دارای کلاس های آموزشی، اتاق های اداری، نمازخانه، سالن اجتماعات، آبدارخانه و ..... است.

مؤسس مدرسه علمیه خواهران فاطمیه جلفا با اشاره به پروژه های در دست افتتاح، ادامه داد: ساختمان اساتیدی که قرار است بهره برداری شود در زمینی به متراژ 700 متر و با حیاط 2 هزارمتری دارای گل و گیاه آماده شده است که متشکل از 6 واحد 95 متری است.

وی با بیان این که ساختمان مهدکودک نیز در فضای 310 متری شامل 8 اتاق، آشپزخانه و سالن اجتماعات افتتاح خواهد شد، گفت: یک ساختمان هم به عنوان مسجد در متراژ 250 متر برای مدرسه علمیه خواهران فاطمیه جلفا ساخته شده که مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین انتظاری همچنین به منابع پایدار مدرسه علمیه خواهران فاطمیه جلفا اشاره کرد و بیان داشت: در بحث منابع پایدار یک آبشار و تفرجگاهی در اختیار مدارس علمیه خواهران و برادران قرار گرفته که درآمدزایی خوبی برای هر کدام از مدارس دارد.

وی خاطرنشان کرد: اجاره محدودی هم برای هر یک از واحدهای ساختمان اساتید معین شده که در اختیار مدرسه قرار خواهد گرفت؛ ضمن این که مدرسه دارای 45 هزار متر حیاط، فضای سبز و باغ شامل انگور و میوه های دیگر است که همین موارد نیز عایداتی را برای مدرسه دارد.

مؤسس مدرسه علمیه خواهران فاطمیه جلفا با بیان این که زمین مدرسه را شورا و منطقه آزاد ارس در اختیار ما قرار دادند، افزود: این زمین قبلا به صورت متروکه رها شده بود که بعد از در اختیار گرفتن در جهت نشر و ترویج مکتب اهل بیت(ع) و تربیت نیروهای انقلابی آباد و تبدیل به مدرسه علمیه شد.

وی ادامه داد: مدرسه علمیه خواهران فاطمیه جلفا در 500 متری رود ارس(مرز جلفا با شوروی سابق) که در حال حاضر به عنوان منطقه آزاد ارس معرفی می شود، واقع شده است.