با پیام مدیر حوزه های علمیه خواهران؛

آئین افتتاح طرح ولایت طلاب خواهر سراسر کشور برگزار شد

شناسه خبر : 102613

1399/11/08

تعداد بازدید : 109

آئین افتتاح طرح ولایت طلاب خواهر سراسر کشور برگزار شد
مراسم افتتاحیه طرح ولایت طلاب خواهر سراسر کشور با حضور قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران(کوثر)، مراسم افتتاحیه طرح ولایت طلاب خواهر سراسر کشور صبح امروز چهارشنبه 8 بهمن ماه 1399 و با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن آیت الله شرعی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پیام حجت االاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور، مدیر حوزه های علمیه خواهران قرائت شد که بخشی از آن به این شرح است:

«بازشناسی ایدئولوژی الهی و نسبت میان انسان و معبود پاسخ‌دهنده بسیاری از سئوالات بشر امروز است. رشد، محصول تنظیم رابطه بندگی با خدای متعال و هدایت به صراط مستقیم اطاعت از فرامین پروردگار است. این مهم در پرتو معارف صحیح و درک مناسب از انسان و هستی و نسبت این دو با خالق متعال به دست می‌آید. جنود شیطانی به سرکردگی ابلیس تلاش دارند تا رشد و راه هدایت به رشد را از مردم بگیرند. امروز جریان «غَیّ» و انحراف از رشد، از تمام ظرفیت‌ها و مهارت‌های خود برای شتاب دادن مردم در مسیر تباهی استفاده می‌کند لذا ملاحظه می‌کنیم تباهی با زبانی هنرمندانه از سوی رسانه‌ها بازپروری می‌شود. کشتی گرفتار در دریای تاریک و متلاطم اعوجاج‌های عقیدتی که با نیروهای برانگیزنده طوفان‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هر از گاهی به سویی کشیده می‌شود،‌ جز با مدد قطب‌نمای معرفت‌شناسی اسلامی به ساحل امن نمی‌رسد.

در این میان طلایه‌داران شناخت و بازشناسی اندیشه‌های بنیادین اسلامی،‌ مصباح راهِ هدایت به دوش می‌کشند تا هم گلیم خویش از موج به دور بدارند و هم جهد کنند تا مستغرقین افتاده در طوفان بلا را نجات بخشند».

در ادامه نیز خانم معصومه ظهیری، معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران به سخنرانی پرداخت و با اشاره به استقبال بی نظیر بانوان طلبه از طرح ولایت، گفت: غنای علمی، شیوه اجرا و دستاوردهای این طرح بر کسی پوشیده نیست و استقبال طلاب از این طرح  اثبات کننده این موضوع است.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمود رجبی، قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) نیز سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: یکی از مهم ترین مباحث دوره های طرح ولایت، مبحث معرفت الله است، معرفتی که انسان را به ولایت و مسیر صحیح رهنمون می کند.

گفتنی است، دوره آموزشی اعتقادی طرح ولایت ویژه طلاب خواهر سراسر کشور به صورت مجازی و با حضور بیش از 2000 نفر از روز شنبه 11 بهمن ماه 1399 آغاز می شود و حدود 6 ماه به طول خواهد انجامید.