قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره):

شناخت، پیروی و عشق به ولایت با معرفة الله حاصل می‌شود

شناسه خبر : 102636

1399/11/08

تعداد بازدید : 76

شناخت، پیروی و عشق به ولایت با معرفة الله حاصل می‌شود
قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) معرفة الله را یک منظومه عنوان کرد که انسان را به ولایت می رساند، گفت: معرفة الله یعنی در کنار شناخت و پیروی از ولایت به آن عشق نیز بورزیم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران(کوثر)، حجت الاسلام والمسلمین محمود رجبی درمراسم افتتاحیه طرح ولایت طلاب خواهر سراسر کشور که پیش از ظهر امروز چهارشنبه 8 بهمن ماه 1399 در سالن آیت الله شرعی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهم ترین مباحث دوره های طرح ولایت، مبحث معرفة الله است، معرفتی که انسان را به ولایت و مسیر صحیح رهنمون می‌کند.

وی با بیان این که در این طرح شرکت کنندگان با مبانی معرفت دینی آشنا شده و کسب معرفة الله می کنند، افزود: یکی از نخبگان کشوری بعد از حضور در این طرح می گفت که بار دیگر به این نظام و مکتب الهی افتخار می کنم.

قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) معرفة الله را یک منظومه عنوان کرد که انسان را به ولایت می رساند و ادامه داد: معرفة الله یعنی در کنار شناخت و پیروی از ولایت به آن عشق نیز بورزیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح ولایت یک نظام تفکر دینی است که جزء جزء آن با یکدیگر مرتبط است و افراد را به سمت معرفت توحیدی رهنمون می کند که جا دارد خواهران شرکت کننده در این طرح این فرصت را قدر بدانند و به نحو احسن از آن استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رجبی، غیرخدا را باطل و تباهی دانست و گفت: هر جا از خداوند و معرفت توحیدی زاویه ای گرفته شده، به تباهی ختم شده است و اثر این مسیر باطل در همین دنیا برای افراد پدیدار گشته است.

وی تصریح کرد: خاصیت طرح ولایت این است که بدانیم معرفة الله، معرفت توحیدی و حرکت در مسیر ولایت الهی حق است و با ایمان و مستحکم این راه را ادامه دهیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز امیدواری کرد که دوره طرح ولایت پیش رو، دوره سرنوشت سازی برای حاضرین در این طرح و در ادامه برای جامعه اسلامی باشد و کمک کند تا همگان در مسیر شناخت وظیفه و عمل به آن موفق شوند.