مبلغ فعال:

الگوپذيري از ائمه(ع) در خانواده‌ها نهادینه شود

شناسه خبر : 103520

1399/11/24

تعداد بازدید : 43

الگوپذيري از ائمه(ع) در خانواده‌ها نهادینه شود
مبلغ فعال موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) گفت: پیروی از سیره ائمه(ع) در زندگی موجب افزایش معنویت در خانواده‌ها می شود.
 به گزارش خبرگزاری کوثر از استان هرمزگان، خانم مریم رزمگاه در مراسم ولادت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) در جمع کارمندان شهرداری، طلاق، اختلافات خانوادگی و پرونده‌های قضایی را از دلایل کاهش معنویت در خانواده‌ها دانست و بیان کرد: طبق آیه قرآن«انَّ صَلاتی و نُسُکی و مَحیایَ و مَماتی للهِ ربِّ العالمینَ» نماز، روزه، مرگ و زندگی انسان باید برای خدا باشد؛ چرا که کاهش جنبه عبادی و کار برای غیر خدا موجب آسیب به خانواده‌ها، محیط اداری و جامعه می شود. 
 
مبلغ فعال، دینداری و اخلاق را دو شرط اساسی براي ازدواج دانست و افزود: اخلاق و دینداری دختران و پسران باید در اولویت قرار گیرد چرا که دین داری بدون اخلاق و اخلاق بدون دینداری بی‌فایده است.
 
خانم رزمگاه ضمن اشاره به معنویت در سیره اهل بیت(علیهم‌السلام) اذعان کرد: زمانی که پیامبر(صلی الله علیه و آله)، سلمان را برای انجام کاری به خانه‌ حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) فرستاد، وي آن حضرت را در حالی دید که فرزند خود را در آغوش گرفته، به آسیاب کردن مشغول و از طرفی آیات قران را تلاوت می‌کرد که این امر نشان دهنده آن است كه نقش مادر در خانواده علاوه بر خانه‌داری و فرزندپروری، عبادت خداوند نیز می‌باشد.
 
مبلغ فعال در پایان با تاکید بر مسئله عبادی امر به معروف و نهی از منکر و شیوه صحیح آن خاطرنشان کرد: سخت گیری در امر به معروف لازم نیست، بلکه با آموزش و عمل کننده بودن آمر به معروف به گفته‌های خود مسئله حل می‌شود؛ چنان‌که شهید مطهری(رحمة الله علیه) هنگام نماز صبح با صدای بلند اذان می گفت تا اهل خانه برای نماز بیدار شوند، بنابرین باید طبق سیره‌ بزرگان عمل کرد و فرزندان را با عزت و احترام برای عبادت بیدار کرد.