امام جمعه شهر بابک:

باور به ولایت فقیه در پیروزی انقلاب دارای نقش کلیدی بود

شناسه خبر : 103533

1399/11/24

تعداد بازدید : 40

باور به ولایت فقیه در پیروزی انقلاب دارای نقش کلیدی بود
امام جمعه شهر بابک گفت: باور به ولایت فقیه یک اعتقاد دینی است که در پیروزی انقلاب نقش کلیدی داشت.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرمان، حجت الاسلام و المسلمین انصاری در نشست«تببین نقش رهبری در پیروزی انقلاب اسلامی» گفت: امر ولایت فقیه از اعتقادات مسلم شیعیان است که کسب شناخت نسبت به این امر، توفیقی بزرگ محسوب می شود.

وی با اشاره به تفسیر آیه 59 سوره نساء افزود: خداوند متعال در این آیه فرموده است که« ای مومنین اطاعت کنید از خداوند و از رسول و پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و صاحبان امر و کسانی که در بین شما از این منزلت برخوردار هستند»؛ بنابراین اطاعت از آن ها از نظر نقلی و عقلی واجب است.

وی ادامه داد: از لحاظ نقلی طبق آیه صریح قرآن کریم«اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم» این امر قابل اثبات است و بر مبنای عقل نیز حکم می کند به اینکه پیامبری که در دریافت و حفظ و ابلاغ وحی معصوم است و خطا ندارد، باید از او پیروی شود.

امام جمعه شهر بابک، باور به بحث ولایت فقیه در پیروزی انقلاب را دارای نقش اساسی دانسته و تصریح کرد: مبحث ولایت فقیه، یک اعتقاد دینی می باشد که از امامت نشأت گرفته است و به همین دلیل صفت امام به رهبر انقلاب نیز داده می شود.

امام جمعه شهربابک اظهار کرد: ما باید قدردان و پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به مملکت آسیبی نرسد، در تاریخ می خوانیم که در عصر روز ۲۱ بهمن‌ماه وقتی که امام فرمودند که باید حکومت نظامی شکسته شود حرف او بر زمین نماند و انقلاب نیز طبق موازینی که غربی‌ها در نظر داشتند، به زودی نباید پیروز می‌شد اما همانگونه که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) فرمودند که رژیم شاهنشاهی به این سرعت سرنگون نمی شد»؛ اما اعتقاد به تقدس جایگاه امامت و ولایت فقیه موجب شد که همه معاملات و معادلات دشمن به هم بریزد.

وی در پایان بیان کرد: امر ولایت فقیه از اعتقادات مسلم شیعیان است که کسب شناخت نسبت به این امر، توفیقی بزرگ است و همه ما موظف به پشتیبانی از آن هستیم.