مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان:

نهضت و گفتمان انقلابی مبتنی بر اندیشه دینی است

شناسه خبر : 103648

1399/11/27

تعداد بازدید : 36

نهضت و گفتمان انقلابی مبتنی بر اندیشه دینی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان نهضت و گفتمان انقلابی را مبتنی بر اندیشه دینی دانست.

به گزارش پایگاه خبری حوزه علمیه خواهران کردستان، حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده در نشست  هم اندیشی تبیین گام دوم انقلاب اسلامی که به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مدرسه علمیه ریحانه النبی(سلام الله علیها) سنندج برگزار شد، گفت: مهمترین ویژگی جهان معاصر اومانیسم، انسان مداری است؛ البته انسان با محوریت نفس شکل گرفته است.

وی هدف نهایی انسان اومانیسم را، دستیابی به لذت بیشتر عنوان کرد و گفت: بایدها و نبایدهای شرعی برای انسان اومانیسم معنا ندارد، تکلیف برای او معنا و جایگاهی نخواهد داشت زیرا به اعتقاد آن‌ها انسان گونه‌ای ممتاز و برتر از سایر گونه هاست و هرگونه رفتاری را می تواند انجام بدهد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان با اشاره به تفکر اندیشه وحیانی عنوان کرد: در مقابل این تفکر انسان محوری، اندیشه وحیانی و الهی است؛ که عقل انسان را محدود و نیازمند به مرتبه ای بالاتر از انسان می داند، این تفکر، اندیشه اسلامی و آموزه های وحی را سلطان معارف بشری و عاری از هرگونه خطا می‌داند.

حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده تصریح کرد: در سال ۱۳۵۷ انقلابی در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت که با همه انقلاب های دنیا تفاوت داشت، نهضتی مبتنی بر اسلام؛ زمانی مبتنی بر شاخص ها و مولفه های یک اندیشه دینی وحیانی اسلامی که با اندیشه غربی در اندیشه، امیال، گرایش و رفتار در تقابل بود.

وی با اشاره به اینکه هدف و فلسفه اصلی برگزاری این مراسمات، زنده نگه داشتن ایام الله است، تاکید کرد: در ایام  دهه فجر علاوه بر تجدید میثاق با اهداف و آرمان های انقلاب باید از خود بپرسیم، آیا توانستیم دستاورد ها و آرمانهای انقلاب را حفظ کنیم، آیا همچنان با وجود آسیب ها و تهدیدها در این صراط مستقیم هستیم و دچار انحراف نشده ایم.

وی در پایان خاطر نشان کرد : مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) برسیا بر این مطلب تاکید می‌کنند که هویت انقلاب ما به اسلامی، دینی و الهی بودن آن است؛ و بر اساس همین ویژگی است که انقلاب اسلامی از همه انقلاب های دنیا متفاوت و متمایز است، وجه تمایز انقلاب ما مبتنی بر تفکر اهل بیت(علیهم السلام) و مکتب اهل بیت(ع) بودن آن است.