معاون آموزش حوزه علمیه خواهران کرمان:

2072 طلبه خواهر به صورت حضوری در مدارس علمیه خواهران کرمان تحصیل می کنند

شناسه خبر : 104014

1399/11/30

تعداد بازدید : 21

2072 طلبه خواهر به صورت حضوری در  مدارس علمیه خواهران کرمان تحصیل می کنند
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان کرمان از تحصیل 2 هزار و 72 بانوی طلبه به صورت حضوری در سطح مدارس علمیه خواهران این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران از كرمان، خانم مريم شفيعي شاهرخ آبادي با تبریک ایام ماه مبارك رجب المرجب، در تشریح عملکرد یک ساله معاونت آموزش حوزه علمیه خواهران استان كرمان گفت: تعداد 2 هزار و 72 طلبه خواهر به صورت حضوری در سطح استان مشغول به تحصیل می باشند.

وی افزود: تعداد سه هزار و 378 طلبه در سطح استان در مقاطع سطح عمومي و عالي فارغ التحصيل شده اند كه از اين تعداد 270 نفر جزء اساتید، کادر مدارس علمیه و مدیریت استان مشغول به فعالیت می باشند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان کرمان بیان داشت: استان كرمان دارای 20 مدرسه علمیه خواهران در مقطع سطح 2، همچنین 2 موسسه آموزش عالی مقطع سطح سه در رشته های فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآن، اخلاق و تربیت اسلامی، يك  مدرسه علمیه سطح عالی تخصصی(سطح چهار) در رشته های فقه خانواده، تفسیر تطبیقی می باشد. 

وی به نحوه برگزاری کلاس ها در دوران کرونا اشاره کرده و افزود: با توجه به شيوع ويروس منحوس كرونا براي حفظ سلامت طلاب و اساتيد تمرکز بر استفاده از ظرفیت فضاي مجازی بوده است و نزدیک به هزار کلاس آموزش مجازی هر هفته برای طلاب استان توسط 248 نفر از اساتيد در فضاي مجازي برگزار شده است.

وی ابراز كرد: با توجه به ويروس منحوس كرونا علاوه بر برگزاری نشست خبری مدیر و معاون آموزش مدیریت با اصحاب رسانه در خصوص پذیرش سال تحصیلی 99-98، حضور ايشان در صدا و سیما جهت تبلیغات پذیرش سال تحصیلی 99-98 ؛ تعامل و نامه نگاری با ادارات و نهادهای مختلف در خصوص ارسال اقلام پذیرش جهت تبلیغات پذیرش و غیره؛ تبلیغات گسترده در بستر فضای مجازی ازجمله راه اندازی پویش«هر طلبه یک داوطلب» و «در هر خانواده، یک طلبه» و طرح منبرهای مجازی، تهيه كليپ، موشن گرافي و كارت پستال و غیره انجام شده است.

شفیعی افزود: در سال تحصیلی 1400-1399 مدارس استان با بيش از 619  ظرفيت آماده پذيرش طلاب جديد الورود  در مقطع سطح 2 بوده است و آمار داوطلبان ثبت نامی مدارس علمیه خواهران 524 نفر بوده که نسبت به سال گذشته حدود 6 درصد افزایش داشته و در مقاطع تكميلي نيز با ظرفيت 89 نفر، مدارس با 89 داوطلب مورد استقبال قرار گرفتند.

وی  ابراز کرد: طبق دستورالعمل های مرکز، با توجه به درخواست های مدارس، ارزیابی 34 داوطلب تدريس در مقطع سطح 2 به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل مدیریت استان برگزار شده و ارزيابي متقاضیان تدریس در مقطع سطح سه توسط اساتيد ارزیاب مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به صورت مجازی انجام پذيرفت.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان كرمان با اشاره به به شرایط خاص بیماری کرونا در سالجاری بیان کرد: آزمون پایانی امتحانات نيمسال دوم سال تحصیلی 1388-1399 و نيمسال اول سال تحصیلی 1400-1399  در اكثر مدارس به صورت مجازی برگزار شد، البته با توجه به درخواست برخي طلاب مبني بر برگزاری حضوري امتحانات با رضايت والدين جلسه امتحان  با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و بدون کوچکترین دغدغه و نگرانی برگزار شد.

وی تصریح کرد: 18 كميسيون امور خاص آموزش و برگزاري پنج جلسه با اعضای کارگروه علمی پژوهشی در خصوص بررسی و تعیین بسته های اقتضایی پیشنهادی و برگزاری نشست مجازی با معاونین محترم آموزش مدارس در خصوص بسته های اقتضایی و غیره برگزار شده است.

شفیعی در خصوص طرح های در دست اقدام معاونت آموزش حوزه علمیه خواهران استان كرمان ابراز كرد: دانش افزایی و تقویت سطح علمی و معرفتی اساتيد از مهمترین دغدغه های معاونت آموزش مي باشد که با اهتمام بر این امر، دوره هاي ارتقاي با عنوان دانش افزايي با رويكرد اخلاق و معنويت براي اساتيد در نظر گرفته شده است.

وي در ادامه گفت: اين معاونت بنا دارد جهت ارتقای سطح مهارتي و تبادل انديشه با معاونين آموزش مدارس دوره هاي به صورت مجازي برگزار کند،تا شاهد پويايي و نشاط هرچه بيشتر در مدارس علميه باشيم.