اسامی برگزیدگان حوزه علمیه خواهران استان قم در هفتمین جشنواره علامه حلی

شناسه خبر : 104018

1399/11/30

تعداد بازدید : 163

اسامی برگزیدگان حوزه علمیه خواهران استان قم در هفتمین جشنواره علامه حلی
در هفتمین جشنواره علامه حلی استان قم، ۶۰ طلبه خواهر و برادر حوزه‌های علمیه قم حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند که از این تعداد، 9 نفر، طلاب سطح دو و سه حوزه علمیه خواهران استان قم بودند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران(کوثر)، آیین اختتامیه هفتمین جشنواره علامه حلی(ره) ویژه آثار علمی طلاب جوان (خواهر و برادر) حوزه علمیه قم در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد.

از میان ۱۴۰۰ اثر ارسال شده به دبیرخانه هفتمین جشنواره علامه حلی استان قم ۶۰ اثر برگزیده و نویسندگان آن ها مورد تقدیر واقع شدند که تعداد 9 اثر مربوط به طلاب مدارس علمیه خواهران استان قم بود.

اسامی برگزیدگان:

در رتبه اول کسی حائز رتبه نشد.

رتبه دوم:

1. خانم مریم السادات رضوی طلبه سطح 3  با پایان نامه «بررسی تولید غذاهای اصلاح‌شده ژنتیکی از منظر اخلاقی با تأکید بر منابع اسلامی» از مؤسسه‌آموزش ‌عالی حوزوی معصومیه

2. معصومه ستوده آرانی طلبه سطح 3 با پایان نامه «مناسبات قبیله خزاعه با بنی هاشم(از دوره جاهلیت تا شهادت امام رضا)»از مؤسسه‌آموزش ‌عالی حوزوی معصومیه

رتبه سوم:

3. سعیدهرئیسی طلبه سطح 2 با مقاله «تأثیر قناعت زن بر اقتصاد خانواده از دیدگاه اسلام»     از مدرسه علميه فاطمه الزهراء(س)قم

4. صدیقه حمیدی طلبه سطح 3 با پایان نامه «نگرش کلامی به گفتگوی ادیان (اصول، حدود، اهداف و شیوه ها)» از مدرسه بنت الهدي جامعه المصطفي العامليه

5. فریدهاردشیری‌زاده طلبه سطح 3 با پایان نامه «تأثیر قواعد نحوی در تفسیر آیات مربوط به نبوت خاصه» از مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س)

6. ریحانه جلیلی عزیزی طلبه سطح 2 با مقاله «چگونگی آفرینش زن در تفاسیر معاصر شیعی» از مدرسه علميه فاطمه الزهراء(س) قم

7. مهلقا  حسن‌زاده طلبه سطح 3 با پایان نامه «نمونه‌شناسی وجوه اعجاز در قرآن» از مرکز آموزش‌های غیرحضوری

8. خدیجه البوغبیش طلبه سطح 3 با پایان نامه «اصول اربعمأة (با تأکید بر پاسخ به شبهات)» از مؤسسه‌ آموزش‌ عالی حوزوی معصومیه

9. سیده مرضیه نوربخش شورابی طلبه سطح 2 با تحقیق پایانی «نقش تربیتی و اخلاقی زنان با تأکید بر سوره قصص» از مدرسه علمیه آیت‌الله ‌ایروانی

گفتنی است، بقیه آثار برگزیده نیز مربوط به طلاب حوزه های علمیه برادران و طلاب خواهر جامعه الزهرا(س) بودند که اسامی آنها به این شرح است:

رتبه اول:

۱- محمدعلی عیوضی (کتاب بازیابی مواریثی مغفول در عرفان اسلامی، در بردارنده کهن ترین گزارش دعای صباح)

۲- خدیجه اسفندیاری (مقاله شیوه های تربیت اخلاقی فرزندان برگرفته از روایات اهل بیت علیهم السلام)

رتبه دوم:

۱- محمدمهدی هوشیاری (مقاله)

۲- محمدمهدی دانش (مقاله)

۳- محمدهادی توکلی (مقاله)

۴- محمدعلی عیوضی (کتاب)

۵- محمدعلی عیوضی (کتاب)

۶- محمدهادی رستمی (مقاله)

۷- مجید اسماعیلی (کتاب)

۸- حامد ساجدی (مقاله)

۹- مجتبی حافظی (پایان نامه)

۱۰-  حفیظه مهدیان (مقاله)

۱۱-  فاطمه رئوفی تبار (پایان نامه)

۱۲-  سمیه صادقی کلیشادی (مقاله)

رتبه سوم:

۱- معصومه افقی (پایان نامه)

۲- زهرا حسینی خو (پایان نامه)

۳- فاطمه شکیب رخ (مقاله)

۴- فرشته صفاری زاده (پایان نامه)

۵- خلیل عارفی (پایان نامه)

۶- سعید حیدرعلی (پایان نامه)

۷- حمید سروری (مقاله)

۸- امیرحسین قلاسی (مقاله)

۹- مرتضی انصاری (مقاله)

۱۰-  محمدحسین فاضلی (مقاله)

۱۱-  محسن کرد فیروزجائی (مقاله)

۱۲-  علی ربیعی (مقاله)

۱۳-  حسین سالمی کیا (مقاله)

۱۴-  محمدحسین مطهری (مقاله)

۱۵-  محمدحسن مروارید (مقاله)

۱۶-  مرتضی کرد فیروزجائی (مقاله)

۱۷-  محمدرضا رضوی (مقاله)

۱۸-  محمدحسین رجبی (مقاله)

۱۹-  سیدمحمد حسینی نژاد (مقاله)

۲۰-  عباس دهقان (مقاله)

۲۱-  مهدی ندائی (مقاله)

۲۲-  محسن قائمی خرق (کتاب)

۲۳-  مجتبی پورموسی (مقاله)

۲۴-  جابر ابوزاده گتابی (مقاله)

۲۵-  سهیل رابطی (مقاله)

۲۶-  سیدمرتضی طباطبایی (مقاله)

۲۷-  زینب فاضل دربندی (پایان نامه)

۲۸-  مریم مهاجری (پایان نامه)

۲۹-  ریحانه پورخلیلی (کتاب)

۳۰-  لیلا آقابالازاده (پایان نامه)

۳۱-  فاطمه کارشناس نجف آبادی (پایان نامه)

۳۲-  کوثر سادات هاشمی (پایان نامه)

۳۳-  معصومه اسماعیلی موخر فردوئی (پایان نامه)

۳۴-  نجمه چناریان نخعی (پایان نامه)

۳۵-  زهره کاظمی حسین آباد (پایان نامه)

۳۶-  سیده زینب رضوانی (مقاله)

۳۷-  بنفشه نصیری جونقانی (پایان نامه)