عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

تولید واکسن در ایران به ما نشان داد که جوانان کشور در این عرصه حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند

شناسه خبر : 104122

1399/12/03

تعداد بازدید : 27

تولید واکسن در ایران به ما نشان داد که جوانان کشور در این عرصه حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست مجازی «واکسن کرونا و سواد رسانه‌ای ما» گفت: تولید واکسن در ایران به ما نشان داد که جوانان کشور در این عرصه حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند.

به گزارش پایگاه خبری کوثر از یزد، سید محمد جلیل میرمحمدی در نشست مجازی با عنوان «واکسن کرونا و سواد رسانه‌ای» بیان کرد: آنچه سبب شیوع بیماری کرونا می‌شود، تماس‌های غیر ایمن، تجمعات غیرضروری، رعایت نکردن اصول بهداشتی و مسافرت‌های چندین هزار نفری انتهای هفته است که بسیار هم خطرناک هستند و کسی به آن‌ها نمی‌پردازد.

سید محمد جلیل میرمحمدی در این نشست اظهار داشت: باید در مقابل هر کشوری که برای ورود  دارو و علی الخصوص ورود واکسن به ایران، چراغ سبزی نشان می دهد، به دیده بی اعتمادی نگاه کرد، چرا که دشمنان به دنبال آسیب رساندن به ما هستند.

وی افزود: حتی کشورهایی که سالیان سال هم واردات و صادرات با کشور ما دارند و اعتمادی در بحث وارد کردن دارو به این کشورها داریم، می توانیم از آنها واکسن خریداری کنیم که در این شرایط هم باید راستی آزمایی صورت گیرد و پس از آن برای مردم استفاده شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: آنها در این جلسات توضیحاتی را در خصوص تولید واکسن کرونا داشتند که به لطف خدای متعال و همت مثال زدنی جوانان دانشمند کشور نشان دادند که در این عرصه حرف های بسیاری برای گفتن دارند و به صراحت اعلام کردند که ما از چندین روش مختلف به واکسن دسترسی پیدا کرده، مطالعات حیوانی به اتمام رسیده و مطالعات انسانی شروع شده و به فضل خدا تاکنون عارضه ای برای این واکسن گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از موارد در این خصوص، بحث لغو پروازها به این کشورها است تا بتوان به‌خوبی در مقابل این بیماری عکس‌العمل به‌موقع نشان داد، افزود: ما نیز اگر بخواهیم در مقابل ویروس جهش‌یافته کشورهای اروپایی در امان بمانیم، باید به‌مانند کشورهای موفق عمل کرده و تمام این موارد را به‌صورت جدی دنبال کنیم.

پاسخگویی به سوالات شرکت کنندگان درنشست از دیگر برنامه های این نشست بود.

گفتنی است؛ این نشست به همت  معاونت پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران یزد  و با همکاری سازمان فضای مجازی بسیج استان یزد برگزار شد.