امام جمعه شهرستان تویسرکان:

اساتید حوزه های علمیه خواهران نقش موثری در رشد بانوان دارند

شناسه خبر : 104161

1399/12/04

تعداد بازدید : 70

اساتید حوزه های علمیه خواهران نقش موثری در رشد بانوان دارند
امام جمعه شهرستان تویسرکان گفت: اساتید حوزه های علمیه خواهران، رسالت و نقش بزرگی در امر تعلیم و تربیت و رشد بانوان دارند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران از همدان، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی موحدی در جلسه شورای اساتید مدرسه علمیه خواهران کوثر تویسرکان گفت: تلاش در عرصه علمی و پرورش نیرو، خاص است و اساتید حوزه های علمیه خواهران، رسالت و نقش بزرگی در امر تعلیم و تربیت و رشد بانوان دارند.

وی با اشاره به سخن گوهربار از حضرت امیر(علیه السلام) که می فرماید که«لَیس الخَیرُ أن یَکثُرَ مالُکَ و وَلَدُک، ولکنَّ الخَیرَ أن یَکثُرَ عِلمُک وأن تُباهیَ النَّاسَ بعبادَةِ رَّبّکَ، أن یکثُرَ عِلمُک یا حِلمُک؛ خیر آن نیست که مالت فراوان یا فرزندانت بسیار باشند، بلکه خیر آن است که علمت افزون و بردباریت بسیار باشد و اگر بر مردم می بالی، بالیدنت به پرستش پروردگارت بود»(حکمت 94نهج البلاغه)، اظهار کرد: خیر این است که انسان حلم و بردباریش بیشتر شود و اگر بنا باشد انسان افتخار کند، باید به بندگی خود افتخار کند، اینکه چقدر اهل بندگی و عبادت است، مهم می باشد.

امام جمعه تویسرکان تصریح کرد: طلبه ای که یک سال در حوزه علمیه حضور دارد باید به اندازه آن یک سال اخلاق و رفتارش بهبود یابد و پس از پایان تحصیلات از نظر اخلاقی و رفتاری متفاوت شود و به سوی کمال و ترقی حرکت کند.

وی در پایان با اشاره به وظیفه و رسالت اصلی طلاب که در اختیار قرار دادن علوم دینی نزد مردم است، گفت: عموم مردم از روحانیت انتظار بسیار بالایی دارند و رفتار و کردار ایشان را به عنوان الگو و شاخص می دانند.