مدیر حوزه های علمیه خواهران:

بانوان طلبه به سمت کنشگری اجتماعی در جامعه هدایت شوند/ ضرورت توانمندسازی طلاب خواهر

شناسه خبر : 104326

1399/12/06

تعداد بازدید : 66

بانوان طلبه به سمت کنشگری اجتماعی در جامعه هدایت شوند/ ضرورت توانمندسازی طلاب خواهر
مدیر حوزه های علمیه خواهران اثرگذاری خواهران طلبه در اجتماع را بسیار مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم بانوان طلبه به سمت کنشگری اجتماعی در جامعه هدایت شوند و این امر با ارتقاء علمی طلاب و توانمند کردن این قشر فرهیخته امکان پذیر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری با بیان این که وجود فردی چون شما در جایگاه نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران امیدی برای حوزه های علمیه و مردم استان است، اظهار کرد: امیدواریم به کمک شما بتوانیم توسعه خوبی در حوزه دین در سطح استان مازندران داشته باشیم.

وی افزود: توسعه دین در هر مکانی بدون وجود عالمان دینی امکان پذیر نیست و اگر هم حرکتی صورت بگیرد ماندگار نخواهد بود.

مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به نقش پررنگ امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در شکل گیری و رشد حوزه های علمیه خواهران، ادامه داد: این نقش چنان پررنگ است که کسی نمی تواند ان را انکار و یا کتمان کند.

وی اثرگذاری خواهران طلبه در اجتماع را بسیار مهم و ضروری عنوان کرد و بیان داشت: در همین راستا باید تلاش کنیم بانوان طلبه به سمت کنشگری اجتماعی در جامعه هدایت شوند و این امر با ارتقاء علمی طلاب و توانمند کردن این قشر فرهیخته امکان پذیر خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با تأکید بر تربیت چهره های شهرستانی، استانی و ملی از بانوان طلبه، گفت: جامعه پیشرفته و باسواد باید حوزه های علمیه آن نیز به روز بوده و طلاب عالمه داشته باشد تا بتوانند نقش فاضلانه و تأثیرگذار خودشان را در جامعه ایفا کنند.

وی تصریح کرد: تقویت سطح 2 و راه اندازی و گسترش سطوح 3 و 4 در شهرهای مختلف استان مازندران و همچنین ارتقاء و توانمندی علمی اساتید جهت تربیت طلاب فرهیخته و فاضله امری ضروری است و باید عملیاتی شود.

مدیر حوزه های علمیه خواهران در پایان افزود: توانمندسازی طلاب خواهر در همه زمینه های علمی، پژوهشی،  فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی نیاز امروز جامعه است و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران آمادگی ایجاد و گسترش مراکز و سطوح علمی و تخصصی خواهران طلبه در استان مازندران را دارد.