مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان: محدودیت تعداد فرزندان یک خطای راهبردی است

شناسه خبر : 104329

1399/12/09

تعداد بازدید : 51

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان: محدودیت تعداد فرزندان یک خطای راهبردی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان با اشاره به اینکه محدودیت تعداد فرزندان در خانواده یک خطای راهبردی است، از خانواده‌ها به ویژه رسانه‌ها خواست تا در مسیر فرهنگ سازی جامعه به فرزندآوری تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کوثر از گلستان، به همت معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران این استان، ویژه برنامه تجلیل از بانوان طلبه دارای 4 فرزند در سالن سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این ویژه‌برنامه، خانم سیده نفیسه حسینی واعظ بیان کرد: از نظر اسلام ازدواج نوعی عبادت محسوب می‌شود و فرزند به عنوان ثمره ازدواج، نشانه‌ سعادت انسان و تحفه و هدیه‌ الهی است.

وی با اشاره به آیات و روایات مختلف پیرامون فرزندآوری و ازدیاد نسل بیان کرد: در حدیثی از امام صادق(ع) اشاره شده که ارث خداوند به بنده مؤمن، فرزند صالحی است که برای وی استغفار کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان با بیان اینکه داشتن ثمرات نیکو، عامل دلگرمی والدین و تداوم حیات مشترک آنهاست، گفت: تربیت فرزندان صالح باعث می‌شود که والدین نیز احساس مثمر ثمر بودن کنند و اعتماد به نفس در آنان تقویت شود.

حسینی واعظ با بیان اینکه فرزندآوری ثمره ازدواج و نشانه سعادت انسان است، به رابطه مستقیم فرزندآوری و لذت زندگی بر اساس یافته‌های پژوهشی اشاره کرد و گفت: برخی محققان دریافتند که «تولد فرزندان و ورود آنها به خانه برای والدین، نشاط و سروری به ارمغان می‌آورد و گذراندن وقت با کودک و بازی کردن با او یکی از مزیت‌های کودک برای والدین است».

وی، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون افزایش جمعیت طی سال‌های اخیر ابراز کرد: باید مسأله جمعیّت جدّی گرفته شود، جمعیّت جوان کشور رو به کاهش است و نتایج آن در گذر زمان قابل علاج نیست.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان بر لزوم اهمیت زیاد تکثیر نسل تاکید کرد و از خانواده‌ها به خصوص زوج‌های جوان خواست تا نسبت به تکثیر نسل اهمیت دهند تا با تکیه بر آنها مشکلات کشور در آینده حل شود.

حسینی واعظ، محدود کردن تعداد فرزندان در خانه‌‌ها را به شکل امروزی یک خطای راهبردی برشمرد و افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تاکید کردند؛ «این نسل جوانی که امروز ما داریم، اگر در 10 سال آینده، 20 سال آینده و در دوره‌‌ها و مرحله‌‌‌های آینده این کشور بتوانیم آن را حفظ کنیم، همه مشکلات کشور را حل می‌‌‌کنند».

وی با اشاره به آیاتی از قرآن در سوره نساء پیرامون "جهاد"، به تفاوت درجات مجاهدان اشاره کرد و گفت: همه مجاهدان در يک حد و پايه نيستند و به اختلاف درجه اخلاص و فداكارى و تحمل ناراحتي‌ها، مقامات معنوى آنها مختلف است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با برشمردن اهميت فوق‌العاده جهاد در زندگی تصریح کرد: جهاد يك قانون عمومى در عالم آفرينش است، و همه موجودات زنده جهان اعم از نباتات و حيوانات به وسيله جهاد موانع را از سر راه خود بر مى‏دارند، تا بتوانند به كمالات مطلوب خود برسند.

حسینی واعظ گفت: در وجود هر انسانی، در تمام شبانه روز حتى در خواب، نبرد عجيبى ميان گلبول‌هاى سفيد خون و دشمنان مهاجم وجود دارد، كه اگر يك ساعت اين جهاد خاموش گردد و مدافعان تن دست از پيكار بكشند، انواع ميكروب‌هاى موذى در دستگاه‌هاى مختلف رخنه كرده، و سلامت ما را به مخاطره خواهند افكند.

وی با اشاره به اینکه در ميان جوامع انسانى، اقوام و ملل عالم نیز جهاد وجود دارد، ابراز کرد: آنانى كه هميشه در حال "جهاد" و"مراقبت" به سر مى‏برند، همواره زنده و پيروز هستند، و ديگرانى كه به فكر خوش‏گذرانى و ادامه زندگى فردى هستند، دير يا زود از بين رفته و ملتى زنده و مجاهد جاى آنها را خواهند گرفت.

استاد حوزه، با تاکید بر اینکه جهاد، تنها به معنى جنگ و نبرد مسلحانه نيست، گفت: جهاد هر نوع تلاش و كوششى كه براى پيشبرد اهداف مقدس الهى انجام گيرد را شامل مى‏‌شود.