مبلغ فعال موسسه آموزش عالی فاطمه معصومه(س):

شخصیت حضرت علی(ع) در تاریخ بی نظیر است

شناسه خبر : 104344

1399/12/07

تعداد بازدید : 43

شخصیت حضرت علی(ع) در تاریخ بی نظیر است
مبلغ فعال موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) گفت: شخصیت حضرت علی(ع)، شخصیتی بی مانند بوده که دوستان حضرت به دلیل ترس و دشمنان وی از روی قصد، خوبی های او را پوشانده اند.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، خانم نینا عباسلو، ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت علی(ع) و روز پدر، با بیان این نکته که در طول تاریخ، دشمنان سعی بر حذف نام حضرت علی(ع) با دشنام، جعل حدیث و غیره داشته اند، خاطرنشان کرد: مسلمانان و غیر مسلمانان با وجود تلاش دشمنان در جهت حذف تاریخی حضرت، از فضایل وی به نیکی یاد کرده اند.
وی زیارت غدیریه از زبان امام هادی(ع) را از جمله زیاراتی دانست که در آن امام معصوم(ع) از فضیلت های حضرت نام برده و اذعان کرد: امام هادی(ع) با بیان آیاتی از جمله؛ «و من الناس من یشری نفسه وابتغاء مرضات الله»، «الذین یوتون الزکات و هم راکعون»، «الیوم اکملت دینکم» به شماری از فضایل حضرت اشاره کرده است.
 
مبلغ فعال با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) «من تمام صفات تو را نمی گویم، زیرا می ترسم که افرادی از امت، تو را خدا بدانند» خاطرنشان کرد: پیامبر با حضرت صحبت های زیادی داشته که شیخ صدوق گفتگوهای حضرت علی (ع) با پیامبر(ص) را جمع آوری کرده است.
مبلغ فعال موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س)، حضرت علی(ع) را دارای شخصیتی بی مانند دانست که دوستان حضرت به دلیل ترس و دشمنان وی از روی قصد، خوبی های او را پوشانده اند.
 
خانم عباسلو در پایان از ایمان و وفاداری حضرت توسط پیامبر(ص) با ذکر احادیث «ایمان تو از همه بالاتر است» و «تو وفادارترین مردم هستی به عهد خدا» یاد کرده و افزود: بندگان شایسته خدا باید با خواندن قرآن، دعا، مطالعه و عبادت، ایمان خود را قوی و همچنین با عبادت نکردن شیطان، بنده خدا بوده و به عهد خود با خداوند وفا کنند.