مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) آمل:

حوزه علمیه مکانی برای رشد علمی و فرهنگی بانوان است

شناسه خبر : 104403

1399/12/09

تعداد بازدید : 69

حوزه علمیه مکانی برای رشد علمی و فرهنگی بانوان است
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) آمل گفت: حوزه علمیه، مکانی برای رشد علمی، فرهنگی و پرورش ظرفیت‌های بانوان است که با اطلاع‌رسانی بهتر، مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، کبری مهربان ظاهری، در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح ده‌ساله این مجموعه بیان کرد: برنامه آموزشی ما این است که از پایه دبستان تا دکتری را تحت پوشش خود قرار دهیم و در حال حاضر در این مجموعه، دبستان و سطح دو آموزش داده می‌شود و در حال پیگیری برای مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) هستیم که احتمالاً از سال بعد شروع می شود.
وی افزود: همه اساتید مدرسه علمیه خواهران آمل  ارزشیابی و تائید شده قم هستند و سطح تحصیلات آن ها در گرایش‌های مختلف در مقطع سطح دو، فوق‌لیسانس است.
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) آمل از فارغ‌التحصیلی ۳۰۶ دانش‌آموخته از این حوزه خبر داد و تأکید کرد: بیش از دویست مبلغ داریم که خوشبختانه برخی از طلاب این مدرسه علمیه در آموزش‌وپرورش مشغول به فعالیت هستند و گروهی از دانش‌آموختگان در مقاطع فوق‌لیسانس در دانشگاه های شهرهای اطراف به تحصیل می‌پردازند.
وی با اشاره به فعالیت‌های موفقیت‌آمیز بانوان در اجتماعات خاطرنشان کرد: کسب رتبه دوم و سوم ادبیات عرب، سوم جشنواره علامه حلی، چهارم ارائه پایان‌نامه و رتبه سوم موسسه اسوه و همچنین کسب رتبه‌های برتر استانی در رشته‌های تیراندازی، ووشو، کاراته و غیره از جمله موفقیت های بانوان طلبه آمل است.
خانم مهربان تأکید کرد: در سال تحصیلی جاری ۱۵۰ طلبه در این مدرسه علمیه مشغول به تحصیل هستند و تمام این مکان توسط زنان مدیریت می‌شود،  و در جهت حمایت فرهنگی، پژوهشی و مالی تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف 50 میلیون ریال به طلاب اهدا می‌شود.
وی با اشاره به برنامه و طرح‌های حوزه علمیه فاطمه الزهراء(س) اظهار کرد: در راستای اجرای طرح نون و قلم از شعرا و نویسندگان، سبک‌های مازندرانی و فارسی بهره‌مند‌ می شویم؛ در طرح سوره‌های سرخ به ثبت و ضبط خاطرات شهدا و تبدیل آن به کتاب و فیلم می‌پردازیم که فیلم شهید اسدی نمونه از اولین کار ما بود و توسط تلویزیون پخش شده است.
مدیر مدرسه علمیه خواهران آمل تصریح کرد: با توجه به این که رسالت ما تولید محتوا است و به دنبال کپی برداری نیستیم؛ لذا سعی کردیم در فضای مجازی نیز ورود پیدا کرده و نکات آموزشی و تربیتی را به‌خوبی بیان کنیم.
وی اظهار کرد: اگر فضا مهیا باشد زنان در عرصه های فرهنگی و اجتماعی فعالیت‌های خوبی خواهند داشت؛ بنابراین سعی کردیم در این مدرسه علمیه، فضا را برای رشد علمی، فرهنگی بانوان فراهم کنیم؛ زیرا متأسفانه فعالیت‌های ارزشمندی که در حوزه انجام می‌شود، از نگاه بانوان پنهان است و اگر اطلاع‌رسانی شود مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد.