یاری رسانی طلاب خواهر به مردم زلزله زده سی سخت

شناسه خبر : 104519

1399/12/10

تعداد بازدید : 129

یاری رسانی طلاب خواهر به مردم زلزله زده سی سخت
همزمان با وقوع زلزله در شهر سی سخت استان کهکیلویه و بویر احمد، خواهران طلبه این شهر به یاری مردم شتافتند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خواهران طلبه شهر سی سخت با وقوع زلزله، همگام با سایر گروه های حمایتی، به خدمت رسانی به مردم زلزله زده پرداختند.

طلاب جهادی مدرسه حضرت معصومه(س) سی سخت، در تهیه هفت هزار پرس غذای گرم برای مردم زلزله زده همکاری داشتند.

این غذاها که متبرک آستان قدس رضوی بودند، با همکاری خواهران طلبه در بین مردم توزیع شد.

همچنین جمعی از طلبه های خواهر در بسته‌بندی بسته‌های معیشتی که از طرف جبهه انقلاب در استان کهگیلویه و بویر احمد تهیه شده، کمک همدلانه کرده و در بسته بندی و توزیع آن حضور داشتند.

شرکت در جلسات هم اندیشی برای آمارگیری از مردم نیز از دیگر اقدامات خواهران طلبه در این روزها بوده است.
در این جلسات هفت نفر از طلاب سی سخت، برای ثبت نیازسنجی و آمارگیری از خانواده های آسیب دیده زلزله حضور داشتند و در ادامه در توزیع اقلام مواد غذایی و گرمایشی بعد از آمارگیری و شناسایی نیازمندان نیز همکاری داشتند.

همچنین چادرهای اضطراری توسط برادران سپاه در حوزه سی سخت برای استقرار گروه جهادی طلاب خواهر حوزه نصب شد تا خواهران بتوانند در این حوزه مستقر شوند.

 از دیگر اقدامات طلاب، دیدار معاون فرهنگی با موسسه خیریه بوتراب با خانواده های ایتام و تقدیم اقلام مواد غذایی و کارت هدیه به فرزندان ایتام بود.

 شایان ذکر است گروه های مختلف از جمله نمایندگان فعلی و سابق مجلس شورای اسلامی از ساختمان حوزه خواهران بازید کرده و در جریان خسارات وارده به ساختمان حوزه علمیه سی سخت قرار گرفتند.
حضور خادمان حرم حضرت معصومه(س) در حوزه خواهران و تقدیم سنگ متبرک مزار بی بی حضرت معصومه(س) به طلاب جهادی نیز از دیگر اقدامات جهت روحیه دادن به جهادگران در این روزها بوده است.

از دیگر اقدامات موثر طلاب خواهر، می توان به حضور آنان در بین کودکان و برگزاری مسابقه و تقدیم هدایا و گفتگوی دوستانه و مشاوره با مادران برای روحیه دادن به کودکان زلزله زده اشاره کرد.