نماینده ولی فقیه در استان فارس:

تبلیغ در عرصه بین الملل مبتنی بر آیین اسلامی ایرانی باشد

شناسه خبر : 104903

1400/01/15

تعداد بازدید : 37

تبلیغ در عرصه بین الملل مبتنی بر آیین اسلامی ایرانی باشد
آیت الله لطف الله دژکام، امام جمعه شیراز گفت: اگر ارتباطات ما در عرصه بین الملل، مبتنی بر باور و آیین خودمان باشد، مسیر درستی برای تبلیغ در پیش گرفته ایم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، آیت‌الله دژکام در نخستین نشست فعالان بین‌الملل سومین حرم اهل بیت(ع)، در سخنانی با بیان اینکه توانمندی معرفی خود با عنوان مسلمان ایرانی به دنیا در شیراز بیشتر از سایر شهرها است، اظهار داشت: باید تمام همت خود را برای ابلاغ این پیام به کار بست و در این راه، از ظرفیت حوزه‌ها که قله حرکت محتوایی هستند، بهره گرفت.

وی با بیان اینکه قرآن‌کریم کسانی را که تبلیغ ارزش های دینی و رسالات الهی را می کنند، مدح کرده، اذعان داشت: در تبلیغ رسالت های الهی، شک نکنید که دشمنان قسم خورده اسلام در برابر شما می ایستند و خدای متعال در رابطه با کسانی که این رسالت و این پیام مقدس را حمل می کنند فرموده ویژگی هایی دارند که “وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ”، از غیر خدا نمی ترسند.

امام جمعه شیراز در ادامه گفت: دشمنان، مبلغان حقیقی اسلام را تهدید می کنند و کار به جایی می رسد که با اسلحه برای نابودی آنها اقدام می کنند؛ همانگونه که سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند، نمی خواهند پیام ما به دنیا برسد.

 وی همچنین تصریح کرد: اولین شرط فعالیت در عرصه بین الملل برای ما که مسلمان ایرانی هستیم، این است که برای مسلمان بودن و ایرانی بودن خودمان آنقدر ارزش قائل باشیم که با هیچ چیز دیگری آن را عوض نکنیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: شهر شیراز از نظر توانمندی و ظرفیت در خصوص تبلیغ در عرصه بین الملل، جزو پنج شهر اول ایران است و این ظرفیت را با هم افزایی، هم فکری و همراهی به جایی برسانید ‌که نقش آفرینی خود را داشته باشید و جواب بگیرید.