مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس، ظرفیت پذیرش بیش از ۱۰۰ طلبه را دارد

شناسه خبر : 104989

1399/12/20

تعداد بازدید : 36

مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس، ظرفیت پذیرش بیش از ۱۰۰ طلبه را دارد
مدیر مدرسه علمیه الزهرا (س) بندرعباس گفت: مدرسه علمیه الزهرا (س) بندرعباس، در سال ۱۴۰۰، ظرفیت پذیرش ۱۲۰ طلبه خواهر را دارد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، خانم راضیه سلیمانی به تشریح عملکرد برنامه های آموزشی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها)پرداخت و بیان کرد:  این مدرسه علمیه، فعالیت خود را از سال ۱۳۷۰ آغاز کرده و هم اکنون دارای ۱۸ استاد، حدود ۲۰۰ طلبه و ۴۰۰ فارغ التحصیل است.
 
استاد حوزه با بیان اینکه اجرای برنامه ها و فعالیت های معاونان، انتخاب اساتید آموزش و فعالیت های ایشان و روند پذیرش و آموزش طلاب با نظارت مدیر مدرسه انجام می شود، تصریح کرد: طلاب در طول پنج سال تحصیلی خود در این مدرسه، علاوه بر آموختن دروس آموزشی فقه و احکام، ادبیات عرب، عقاید و کلام، اصول فقه، فلسفه و منطق و اخلاق، دروس مهارتی نیز مانند روش سخنرانی، روش تحقیق، روش تدریس و دروس مطالعاتی دیگر را فرا می گیرند.
 
خانم سلیمانی افزود: طلاب پس از گذراندن دروس در قالب ۱۹۰ واحد درسی با اخذ مدرک کارشناسی علوم حوزوی از این مدرسه فارغ التحصیل شده و پس از آن نیز علاقه مندان می توانند برای ادامه تحصیلات خود، در مدارج عالی تر حوزوی و دانشگاهی اقدام کرده و یا در مشاغل مربوطه استخدام و مشغول به کار شوند.
 
 مدیر این مدرسه اظهار داشت: نظارت بر انتخاب واحد طلاب، رسیدگی به مشکلات درسی، حضور و غیاب طلاب و اساتید، برگزاری و رسیدگی به آزمون های کلاسی نیمسال و پایان سال، اعلام نمرات و رسیدگی به اشکالات نمرات و اعتراض ها، تشکیل کمیسیون در موارد خاص از اهم برنامه های معاونت آموزش است.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه این مدرسه ظرفیت پذیرش ۱۲۰ طلبه در سال پیش رو را دارد، خاطرنشان کرد: پذیرش سراسری حوزه های علمیه سراسر کشور از ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.