مؤسس مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان:

مبلغان با فراگیری آموزه های دینی در راه تبلیغ دین گام بردارند

شناسه خبر : 105002

1400/01/16

تعداد بازدید : 26

مبلغان با فراگیری آموزه های دینی در راه تبلیغ دین گام بردارند
مؤسس مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان گفت: طلاب و مبلغان با فراگیری آموزه های دینی و تاسی از سیره پیامبر(ص) در راه تبلیغ دین گام برداشته و معارف الهی و ارزش های والای اسلامی را در جامعه جاری و ساری کنند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین حسین طاهری، مؤسس مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان، در نشست پژوهشی که با محوریت «سیره اخلاقی و رفتاری پیامبر(ص) در ارتباط با دیگران» به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به جایگاه پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، بیان کرد: انسان باید نسبت به معارف نبوی و ائمه اطهار(ع) معرفت یافته و از سیره و رفتار آن بزرگواران نهایت بهره را گیرد تا در دنیا و آخرت سعادتمند شود.

وی هدایت و ارشاد مردم را از مهم‌ترین وظایف و رسالت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) دانست و گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) به عنوان آخرین رسول و ائمه اطهار(ع) نیز به عنوان جانشینان آن حضرت، رسالت هدایت و راهنمایی مردم را بر عهده داشتند، زیرا بسیاری از انسان ها با آموزه های دینی در جامعه آشنا نبودند.

مؤسس مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان، به شرایط اجتماعی و فرهنگی زمان پیامبر(ص) اشاره کرد و افزود: در آن عصر، مردم بت پرست بوده و با برنامه های انسان ساز رسول اکرم(ص) آشنا نبوده و بسیاری از رفتارها و کردار آنان با شان انسانی سازگار نبود، لذا آن حضرت در چنین شرایطی، حرکت هدایتی خویش را بر سه محور توحید، محبت و عدالت قرار داده و با گفتار و رفتار خود جامعه آن زمان را دگرگون کردند.

حجت الاسلام طاهری، برقراری عدالت در جامعه را از رسالت های پیامبر(ص) معرفی کرد و توضیح داد: ایشان اختلافات و تبعیض های اجتماعی را برطرف کرده و پیوند اخوت و برادری را بین مردم به وجود آوردند.

وی با استناد به آیه 32 سوره مائده «مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا» تصریح کرد: نجات و هدایت یک شخص در نزد خداوند متعال ارزش بسیاری دارد، زیرا اگر انسان تنها یک نفر را احیا و ارشاد کند، تمام مردم عالم را هدایت و زنده کرده است.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: طلاب و مبلغان با فراگیری آموزه های دینی و تاسی از سیره پیامبر(ص) در راه تبلیغ دین گام برداشته و معارف الهی و ارزش های والای اسلامی را در جامعه جاری و ساری کنند.