به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خواهران آیت الله ایروانی قم صورت گرفت:

"همسفر با شهدا" در عید بزرگ مبعث

شناسه خبر : 105140

1399/12/24

تعداد بازدید : 81

آیین بزرگداشت مبعث پیامبراسلام(ص) و همایش راهیان نور باعنوان "همسفر با شهدا"در مدرسه علمیه آیت الله ایروانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، در سالروز عید بزرگ مبعث و تقارن آن با روز ملی راهیان نور،  به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خواهران آیت الله ایروانی و همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی قم، بسیج مسجد حضرت زینب(س) و مؤسسه امیر بیان، مراسم بزرگ جشن مبعث و همایش "همسفر با شهدا" به صورت حضوری در سالن اجتماعات مدرسه علمیه خواهران آیت الله ایروانی ره و همزمان به صورت پخش زنده، برگزار شد.این مراسم معنوی به صورت خانوادگی و با حضور خانواده های طلاب، دانشجویان، بسیجیان و با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی همراه با برنامه های متنوع برپا شد.

در این مراسم، حجت الاسلام حسینی، استاد حوزه و راوی کشوری، ضمن تبریک روز بزرگ مبعث پیامبر اسلام(ص)، این روز را بزرگترین حادثه تاریخ بشریت و نهایت محبت خداوند به بشر دانست که با برگزیدن بهترین بنده خود به عنوان ولی و پیامبر، شریعت، احکام و بینش معنوی را عرضه کرد و مسیر تکامل بشر تا بینهایت را برای او گشود.

وی نزول نخستین آیه های قرآن و آغاز رسالت پیامبر(ص) برای هدایت بشریت به خداپرستی و توحید را شروع سیرملکوتی بشر و ایجاد جامعه ای توحیدی با محوریت قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام بیان کرد و گفت: پیامبر اعظم(ص) نسبت به هدایت انسان ها، چنان مشتاق بودندکه  بعضاً خود را دچار سختی می کردند تا آنجا که قرآن کریم می فرماید: طه مَا أَنْزَلْنَا عَلَيْكَ الْقُرْآنَ لِتَشْقَى و این هدایت پیامبر در تمام طول تاریخ و نسبت به دلهای آماده همواره صورت می پذیرد.

وی شهدا را بهترین نمونه های عملی هدایت پیامبراعظم(ص) در عصر حاضر بیان کرد و افزود: شهدا با عملی کردن سیره نبی گرامی اسلام(ص)، لیاقت خود را در پوشیدن لباس شهادت نشان دادند وهمچون چراغ، روشنی بخش راه سالکان مسیر هدایت نبی رحمت حضرت محمد(ص) هستند. به همین دلیل، سفر راهیان نور پُراست از عنایات شهدا  به زائران و مسافران مناطق جنگی.

حجت الاسلام حسینی  به برخی از عنایات شهدا به زائران راهیان نور نیز اشاره کرد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام کریمی، استاد حوزه و راوی کشوری، با روایتگری خود، حاضران را با سفری مجازی به مناطق جنگی برد.

پخش فیلم هایی از شلمچه، طلائیه، فکه، دوکوهه و معراج شهدای محمودوند با روایتگری زیبای حجت الاسلام کریمی، فضای مجلس آکنده از یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم گشت.

بخش دیگر این مراسم، خاطره گویی جانباز مدافع حرم، آقای رضوی بود که مورد توجه حضار قرار گرفت.

وی ضمن تبریک عید بزرگ مبعث و روز ملی راهیان نور، شهدا را رزمندگان خط ولایت دانست که همواره دغدغه دفاع از ولایت را داشتند، چنانکه در وصیت نامه های خود نیز به آن پرداخته اند و همواره دفاع از امام خمینی(ره) را از همگان خواسته اند تا آنجا که حفاظت از خون خود را ماندن در خط ولایت و حمایت از فرمایشان ولی فقیه زمان بیان کرده اند.

آقای رضوی با اشاره به وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که خود را سرباز ولایت نامید، از همگان خواست تا در حمایت از ولی فقیه کوتاهی نکنند چراکه حمایت از ولی فقیه، حمایت از امام عصر(عج) است.

وی درادامه به بیان خاطراتی از دفاع مقدس و ایثارگری شهدا پرداخت.

اجرای زیبای گروه سرود سفیران انقلاب، پخش کلیپ، اجرای برنامه مجزا و شاد برای کودکان با حضور حجت الاسلام احمدی در محیط مهدکودک و  پذیرایی از حضار، از دیگر برنامه های این همایش معنوی بود.