استاد حوزه علمیه خواهران:

شناخت صحیح مسیر و اهداف طلبگی، طلاب را در انجام بهتر وظایفشان یاری می رساند

شناسه خبر : 105156

1400/01/15

تعداد بازدید : 29

شناخت صحیح مسیر و اهداف طلبگی، طلاب را در انجام بهتر وظایفشان یاری می رساند
استاد حوزه علمیه خواهران گفت: شناخت صحیح مسیر و اهداف طلبگی، طلاب را در انجام بهتر وظیفه و رسالت خویش و پیموندن این مسیر پر فراز و نشیب یاری خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین اسدالله صیادی در نشستی با عنوان «آشنایی با مسیر طلبگی» در مدرسه علمیه الزهراء(س) همدان گفت: آگاهی دادن به طلاب جدیدالورود نسبت به رسالت های اصلی حوزه علمیه و شناخت صحیح مسیر و اهداف طلبگی، آنان را در انجام بهتر وظیفه و رسالت خویش و پیموندن این مسیر پر فراز و نشیب یاری خواهد کرد.

وی ادامه داد: انتظار از روحانیت به عنوان شاخص و الگویی دینی، بسیار بالا است و این وظیفه‌ی طلبه را صدچندان می کند.

استاد حوزه علمیه خواهران با اشاره به رسالت اصلی در طلبگی، گفت: وظیفه ی اصلی طلاب، هدایتگری است که باید شرایط و نیازهای روز را به خوبی بشناسند تا بتوانند جامعه را به سوی کمال حرکت دهند.

وی در ادامه افزود: اولین انتظاری که از حوزه های علمیه وجود دارد، تبیین و تفسیر دین است، یعنی یک طلبه باید اسلام و مکتب اهل بیت(ع) را تبیین و تفسیر کند. انتظار دوم؛ پاسداری از متن دین است که مبادا دین اسلام هم مانند ادیان گذشته، تحریف شود. انتظار سوم این است که مدافع دین باشد، یعنی، در مقابل شبهاتی که از سوی دشمن، در مباحث اعتقادی، اخلاقی، فقهی و ... القا می ­شود، مجهز باشد تا بتواند پاسخگویی کند.

 حجت الاسلام والمسلمین صیادی اظهار داشت: نکته ی مهم دیگری که برای طلاب لازم است، داشتن برنامه و هدفمندی و کشف استعداد است، زیرا همه ی افراد نمی توانند در عرصه های مختلف موفق باشند. ممکن است طلبه ای در خطابه پیشرفت داشته باشد و دیگری در نویسندگی بدرخشد.

وی در پایان گفت: مانوس بودن با قرآن و روایات اهل بیت(ع) و به خصوص نهج البلاغه برای تمامی طلاب ضرورتی انکار ناپذیر است، زیرا دروس عمومی و تخصصی اگر بر محور قرآن و اهل بیت(ع) نباشد، فایده ای ندارد و چه بسا طلبه را دچار خسران کند.