معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران هرمزگان خبر داد:

ایجاد ظرفیت جذب ۱۰۰ نفر از خواهران طلبه استان هرمزگان در آموزش و پرورش

شناسه خبر : 105255

1399/12/27

تعداد بازدید : 54

ایجاد ظرفیت جذب ۱۰۰ نفر از خواهران طلبه استان هرمزگان در آموزش و پرورش
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: رایزنی ها به منظور جذب نزدیک به ۱۰۰ نفر از بانوان طلبه هرمزگان در مدارس آموزش و پرورش انجام شده است.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، خانم راضیه عباسی ندوشن، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تاکید بر استفاده معنوی از این ایام بیان کرد: یکی از کارهای انجام شده به منظور ساماندهی دانش آموختگان و اعزام مبلغان به نهادهای مختلف در سال ۱۳۹۹، پیگیری جدی طرح امین با هدف برنامه ریزی فعالیت خواهران طلبه در دبستان ها و مدارس آموزش و پرورش بود.
 
وی ضمن تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری  که فرمودند:"انسان سازی و تربیت باید از حوزه های علمیه شکل بگیرد " گفت: تعاملات سازنده با آموزش و پرورش و حوزه علمیه برادران در سال جاری، باعث شد تعداد ۲۵ نفر از طلاب استان در این نهاد به فعالیت بپردازند که پیش از این، تعداد طلاب جذب شده در آموزش و پرورش، هشت نفر بود.
 
خانم عباسی بیان کرد: آزمون استخدامی نیز یکی از زمینه های جذب خواهران طلبه در نهادهای آموزشی است که در سال جاری تعداد ۸۰ نفر از طلاب در آزمون، موفق و برای مصاحبه معرفی شدند که امید است بتوانند در این نهاد و در عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان راه پیدا کنند.
 
استاد حوزه افزود: طبق رایزنی های اخیر با آموزش و پرورش و استانداری، ظرفیت حضور و فعالیت نزدیک به ۱۰۰ نفر از طلاب و دانش آموختگان در مدارس آموزش و پرورش با عنوان مربی پرورشی یا همکار وی یا مبلغ برای سال آینده ایجاد شده و امید است با استقبال دانش آموختگان استان رو به رو شود.