به همت معاونت آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان:

سلسله نشست های "درس هایی از زندگی و سیره علماء" ويژه طلاب پایه اول برگزار می‌شود

شناسه خبر : 105283

1400/01/15

تعداد بازدید : 33

سلسله نشست های
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان گلستان اعلام کرد: سلسله نشست‌های آموزشی "درس هایی از زندگی و سیره علماء" ويژه طلاب پایه اول سطح دو مدارس علمیه خواهران گلستان به صورت مجازی در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زهرا جمالیزاده از برگزاری سلسه نشست های «درس هایی از زندگی و سیره علماء» ويژه طلاب پایه اول سطح دو مدارس علمیه خواهران این استان به صورت آفلاین و مجازی خبر داد و  با اشاره به اهداف برگزاری این نشست‌ها گفت: استعدادیابی و سنجش علمی، رشد و ارتقای علمی-مهارتی و اخلاقی طلاب، و استقامت و ثبات قدم طلاب در آغاز ورود به حوزه، از مهم‌ترین اهداف برگزاری نشست‌ها است.  

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان گلستان افزود: پس از ارتباط مستقیم و تشخیص لزوم دوره علمی برای طلاب پایه اول و بررسی اولویت نیازهای آنان، در 20 جلسه کوتاه به منظور آشنایی با زی طلبگی و تقویت و تثبیت عملی رسالت حوزوی طراحی شد که هم اکنون در حال برگزاری است.

جمالیزاده اعلام کرد: قریب به 210 نفر از طلاب پایه اول مدارس علمیه استان با عضویت در این نشست‌ها از مطالب و مباحث متنی و صوتی بهره‌مند می شوند.

وی ادامه داد: به منظور تشویق و ترغیب طلاب شرکت‌کننده و هدفمندکردن برنامه و محتوای آموزشی، در پایان با برگزاری آزمون از سه نفر برگزیدگان فعال دوره تجلیل می شود.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان گلستان به مباحث آموزشی دوره اشاره و تصریح کرد: در این جلسات به مباحثی همچون؛ لزوم داشتن برنامه معنوی، تربیتی و اخلاقی، کمال خواهی، اخلاص، عبودیت و انس با خدا و ثبات قدم و استقامت در راه طلبگی پرداخته خواهد شد.