معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران خبرداد:

شورای علمی آموزشی حوزه علمیه خواهران استان مازندران تشکیل شد

شناسه خبر : 105293

1399/12/30

تعداد بازدید : 53

شورای علمی آموزشی حوزه علمیه خواهران استان مازندران تشکیل شد
معاون آموزشی حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: نخستین جلسه شورای علمی آموزشی، در راستای استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی و تخصصی در حوزه آموزش تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه های علمیه خواهران، فاطمه هدایتی در این نشست اظهار کرد: شورای علمی آموزشی حوزه علمیه خواهران مازندران به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی و تخصصی در حوزه آموزش، ایجاد هماهنگی و انسجام مدیریتی، تسریع در بررسی و رفع مسائل آموزشی در مدیریت استان و تصویب طرح‌ها و آیین نامه‌ها، نهایی شد.
وی با اشاره به اهداف شورای آموزشی در حوزه علمیه خواهران افزود: ارتقای سطوح نظام کارشناسی و تصمیم‌گیری در امور آموزشی استان، ایجاد انسجام و هماهنگی میان‌بخشی آموزشی در مدیریت، مدارس استان و اعضای شورا و  انتخاب اساتید و نماینده معاونین آموزش و مدیر استان در هر گرایش، در این شورا مدنظر قرار دارد.
معاون آموزشی حوزه علمیه خواهران مازندران با بیان وظایف این شورا یادآور شد: پیشنهاد طرح‌ها و برنامه های راهبردی بلند مدت، میان‌مدت و سالانه، بررسی طرح‌ها و برنامه‌های آموزشی خاص مدارس یا کلان، تصویب دستورالعمل های اجرایی در سطح استان، بررسی گزارش‌های نظارتی و ارزیابی در حوزه آموزشی و اتخاذ تصمیم مناسب، بررسی و تصویب آیین نامه‌ها و ضوابط آموزشی درون استانی از جمله این وظایف است.
وی ادامه داد: بررسی جامع منابع تحصیلی و کتب درسی مقاطع مختلف و ارزیابی در حوزه محتوایی، بررسی مسائل و مشکلات آموزشی مدارس، اساتید و طلاب و ارائه راهکارهای مناسب، بررسی عملکرد اجرایی، مهارتی و محتوایی اساتید استان و اتخاذ تصمیمات لازم جهت کیفی  سازی به امور اساتید و بررسی عملکرد اجرایی، مهارتی و محتوایی شورای عالی هدایت تحصیلی در سطح استان از موارد دیگر اجرایی است.                                                         
هدایتی خاطر نشان کرد: اولین جلسه شورا  با حضور تمامی اعضا برگزار شد و مصوبات لازم تعیین و مقرر شد تا کمیته‌ و کارگاه های لازم با مدیریت اعضا تشکیل شود.