استاد حوزه و دانشگاه:

بانوان طلبه برای ظهور امام زمان(عج) زینب وار تلاش کنند

شناسه خبر : 105340

1399/12/28

تعداد بازدید : 46

بانوان طلبه برای ظهور امام زمان(عج) زینب وار تلاش کنند
حجت الاسلام شیرمردی،با بیان اینکه از دامان زینب‌ها هست که جانبازان تربیت می شوند، گفت: شما خواهران طلبه باید زینب‌های امام زمان(عج)باشید و در آماده‌سازی زمینه‌ی ظهور حضرتش تلاش کنید.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه و سالروز ولادت با سعادت اباعبدالله الحسین علیه السلام و باب الوائج حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و هم چنین امام سجاد علیه السلام، ویژه برنامه ای به صورت مجازی در سامانه اسکای‌روم توسط هیات رهروان ولایت کلاس تجلی مدرسه علمیه حضرت خدیجه سلام الله علیها قم برگزار شد.

در این برنامه، حجت الاسلام شیر مردی، جانباز دفاع مقدس و استاد حوزه و دانشگاه، در سخنانی، با اشاره به مقام والای جانبازی گفت: جانبازان، شهیدان زنده هستند و همه می توانند به چنین مقامی برسند. حال یکی از طریق مجاهدت در راه خداوند متعال، یکی در میدان علم و دانش و دیگری در راه مبارزه با مشکلات داخلی و....

وی افزود: جانبازی، در واقع نوعی معامله با خداوند متعال است. فرد خودش را در زمره صادقین قرار می دهد و بخشی از وجودش را به خدا تقدیم می کند. جانبازی مقام قرب است و جانباز خود را در راه خدا قربانی می کند و فناء لله می شود تا به قرب الهی برسد. هم چون مقام عظیمی که فردای قیامت، خداوند متعال روزی حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام می فرماید، که وجود خودش را در راه خدا و ولی خدا تقدیم نمود.

حجت الاسلام شیر مردی خاطرنشان کرد: جانبازان، کسانی هستند که با تحمل درد و رنج فراوان تا پایان عمر خود، دائما در حال عشق بازی با خداوند متعال هستند.

وی خطاب به طلاب بیان داشت : از دامان زینب گونه ها هست که جانبازان تربیت می شوند، و شما خواهران و مادران جامعه باید زینب های آقا امام زمان "عج الله تعالی فرجه الشریف " باشید و با زینب شدن، خود را برای در رکاب بودن امام زمان عج الله و آماده کردن زمینه برای ظهور حضرت آماده کنید.

پخش کلیپ های زیبا و متنوع مولودی خوانی و تواشیح و هم چنین برگزاری مسابقه از دیگر بخش های برنامه بود.

در ادامه خانم محدثه احمدی، یکی از طلاب مدرسه با قرائت مدح خوانی بسیار زیبای خود، فضا را آکنده از عطر اهل بیت علیهم السلام نمود و دل ها را روانه کربلا کرد.

هم چنین در این برنامه، اسم سه نفر از طلاب محترم مدرسه به قید قرعه به عنوان برندگان مسابقه اجرا شده در عید مبعث معرفی شد.