برگزاری دوره تخصصی آنلاین «اخلاق کاربردی ویژه طلاب استعداد برتر خواهر»

شناسه خبر : 105341

1399/12/28

تعداد بازدید : 96

برگزاری دوره تخصصی آنلاین «اخلاق کاربردی ویژه طلاب استعداد برتر خواهر»
نخستین جلسه دوره تخصصی آنلاین «اخلاق کاربردی ویژه طلاب استعداد برتر» حوزه های علمیه خواهران مصادف با سالروز میلاد باسعادت حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زینب کبیری در گفت و گویی از برگزاری نخستین جلسه دوره تخصصی آنلاین «اخلاق کاربردی ویژه طلاب استعداد برتر» حوزه های علمیه خواهران خبر داد و گفت: این دوره پنجشنبه 28 اسفندماه 1399 مصادف با سالروز میلاد باسعادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) برگزار شد.

وی افزود: این دوره به همت اداره ارتقاء و توانمندسازی نخبگان و استعدادهای برتر و با همکاری اداره تربيت اخلاقي و سبك زندگي اسلامي معاونت فرهنگی حوزه های علمیه خواهران برنامه ریزی شده و قرار است این دوره در سال آینده به صورت تلفیقی از آنلاین ـ آف لاین اجرایی شود.

رئیس اداره ارتقاء و توانمندسازی نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: در اولین جلسه آنلاین این دوره که 40 نفر از طلاب استعداد برتر خواهر از سراسر کشور شرکت کردند.

وی برخی از مهم ترین مباحث این دوره را شامل بررسی فضائل اخلاقی مورد انتظار از نخبگان و استعدادهای برتر و همچنین آسیب های مرتبط با این قشر در عرصه های فردی، خانوادگی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: این دوره پنجشنبه ها ساعت 8 تا 9 برگزار می شود و شرکت تمامی طلاب استعداد برتر مورد انتظار است.

خانم کبیری خاطرنشان کرد:  استاد آذربایجانی در اولین جلسه آنلاین این دوره به تفاوت اخلاق کاربردی، فلسفه اخلاق، اخلاق اسلامی و تربیت اخلاقی پرداخت و ضمن تبیین ضرورت و اهمیت مباحث اخلاقی مرتبط با طلاب استعداد برتر، مفاهیم مرتبط را تشریح و روش پژوهش و تحقیق در این شاخه از علم اخلاق را تشریح کرد.