مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان:

سال ۱۴۰۰ سرآغاز تحولات متعالی است

شناسه خبر : 105371

1400/01/05

تعداد بازدید : 39

سال ۱۴۰۰ سرآغاز تحولات متعالی است
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان، تقارن ماه شعبان و عید باستانی نوروز را سرآغاز تحولات متعالی در عرصه های فردی و اجتماعی دانست.
 به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین عبدالمحمود جهانگیری، ضمن تبریک اعیاد پرخیر و برکت ماه مبارک شعبان بویژه عید ولادت منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، سال نو توأم با آغاز قرن جدید را به همه خواهران طلبه، اعم از مدیران، اساتید، طلاب، و کادر زحمتکش مدارس تبریک گفت و اظهار داشت: ماه شعبان، ماه بسیار شریفى است و به پیامبر اکرم صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَآله منسوب است که بر اساس خطبه آن حضرت، ماه شعبان، ماه تحول و دگرگونی برای آماده شدن جهت ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان است. 
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان ضمن اشاره به دعای تحویل سال "یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ" گفت: سال نو نیز یعنی سال تحول و دگرگونی با این وجود تقارن این دو می تواند سرآغازی برای تحولاتی متعالی فردی و اجتماعی در سال 1400 باشد که امید است که توفیق استفاده و بهره مندی کامل از این فرصت ها برای همه فراهم شود.
وی بهره گرفتن از فرصت تعطیلات نوروز در جهت پرداختن به اعمال عبادی در ماه شعبان را شایسته دانست و یادآور شد: طلبه موفق کسی است که از فرصت های اضافه و اوقات فراغت خود به بهترین وجه استفاده می کند، چنانکه بزرگان و علمای ما اگر به جایی رسیدند هیچ وقت پنج شنبه و جمعه نداشته به طوری که همین تفسیر نمونه که اثر ارزشمندی است، در روزهای پنج شنبه نوشته شده است که ما آن را روز تعطیل می دانیم. 
حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری ادامه داد: در احوالات حضرت آیت الله سبحانی نوشته اند که ایشان مقید هستند که هر سال ایام تعطیلات نوروز یک کتاب می نویسند به طوری که بسیاری از کتاب های ایشان نیز در همین ایام تعطیلی نوشته شده است.
استاد حوزه ضمن توصیه به پرهیز از وقت تلف کردن در فضای مجازی که بیشتر زمان افراد را به خود اختصاص داده و فایده ای نیز در برندارد بیان کرد: می توان با استعانت از اعمال عبادی ماه شعبان المعظم، اعم از صیام و قیام و تهجد در این ماه، بهترین استفاده علمی اعم از مطالعه، نوشتن مقاله و کتاب و غیره را از تعطیلات نوروز داشت.
 وی با اشاره به برنامه های سال آینده حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری(حفظه الله) نیز همواره تاکید دارند، اساس برنامه های حوزه باید بر محور تحول باشد و برنامه های پنج ساله خوبی در زمینه تحول در آموزش، پژوهش و فرهنگی_تبلیغی از سوی مرکز همراه با برش استانی در قالب سند تحول فراهم شده که در سال جدید ابلاغ خواهد شد. 
 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان در پایان به پذیرش مدارس علمیه این استان اشاره کرد و افزود: پانزده مدرسه اصلی و شعبه ها در سراسر استان، همگی پذیرای داوطلبان بوده و ظرفیت پذیرش برای امسال، 750 نفر می باشد و در حال حاضر، موسسه آموزش عالی فاطمه معصومه بندرعباس برای سطح ۳ در رشته های فقه و اصول، تفسیر و کلام پذیرش دارد و شهرهای میناب، رودان و قشم در حال ثبت مجوز بوده و سطح ۴ نیز در مرکز استان برای سال آینده در رشته تفسیر تطبیقی راه اندازی خواهد شد.