عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی در قرآن و حدیث:

"هفته نامه محور" چالش ارتباط هدفمند نسل گذشته و حال را به صورت عملی حل کرده است

شناسه خبر : 105409

1400/01/14

تعداد بازدید : 20

عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب، حرکت هفته نامه اجتماعی فرهنگی "محور" را نشانه جلو دار بودن جوانان دانست و افزود: هفته نامه‌ی محور، چالش ارتباط هدفمند نسل گذشته و حال را به صورت عملی حل کرده و نشان داد با اعتماد به جوانان می شود گام های بلند برداشت.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زینب طیبی، از حضور جوانان فعال در "هفته نامه محور" به عنوان رسانه‌ی پای کار، در اولین نشست بین المللی کمیته بانوان گام دوم انقلاب اسلامی خبرداد و گفت: این نشست با موضوع بررسی هفته نامه اجتماعی فرهنگی "محور"، جوان گرایی، تمدن نوین اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شده که جوانان پرشور و باایمان استان هرمزگان نیز در این نشست بین المللی حضور داشتند.
 
عضو هئیت علمی دانشگاه فرهنگیان قم افزود: نشست "جوان گرایی و گام دوم انقلاب اسلامی" به صورت بین الملی و با حضور برخی از فعالان فرهنگی از کشورهای کانادا، پاکستان و آلبانی و جمعی از جوانان فعال هفته نامه محور برگزار شد. 
 
طیبی بیان کرد: نشست بین المللی کمیته بانوان گام دوم انقلاب با حمایت و همکاری معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان، جوانان هفته نامه محور استان هرمزگان، مجتمع آموزش عالی قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه، بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان، در روز شنبه هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.
 
عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب تصریح کرد: یکی از اقدامات قابل توجه هفته نامه اجتماعی فرهنگی "محور" که می تواند الگوی ملی و فراملی داشته باشد، ارتباط و تعاملی است که بین نسل گذشته و حال حاضر ایجاد شده است.
 
وی در ادامه افزود: وقتی اعضای خانواده درگیر دغدغه ای می شوند، همه اعضاء، در حل آن مشکل تمرکز می کنند و در زمینه‌ی هدایت راهبرانه آن نقش می پذیرند.
 
طیبی اضافه کرد: جهت تحقق منویات امام خامنه ای مدظله العالی، تمام رده های سنی کودک، نوجوان و جوان حاضر در محور، به اندازه توان و بضاعت علمی و فرهنگی خود کمک می کنند تا انتظارات رهبری محقق شود.
 
وی تصریح کرد: متولیان هفته نامه محور در عمل نشان داده‌اند که هم خودشان و هم چند نسل را مشغول دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مسائل تمدنی انقلاب کرده اند.
 
خانم طیبی خطاب به طلاب فعال در هفته نامه محور گفت: شما طلاب فعال ثابت کرده اید که می توان به هر چه تمام تر پیوندی زیبا بین نسل دیروز و امروز و آینده ایجاد کرد.
 
وی افزود: اساس بیانیه گام دوم انقلاب، امیدآفرینی و جهادی کار کردن است، هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور، با نقش آفرینی نیروهای جوان مومن متعهد، به عنوان موتور محرک در تمام حوادث، طبق منویات امام خامنه ای مدظله العالی، حرکت پیشران انقلاب را پیش می برند.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان قم، حرکت هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور را نشانه جلو دار بودن جوانان امروز پس از اعتماد و هویت بخشی به جوانان دانست و افزود: هفته نامه‌ی محور، چالش ارتباط هدفمند نسل گذشته و حال را با نقش آفرینی نسل جوان در این هفته نامه به صورت عملی ثابت کرده و نشان داد با اعتماد به جوانان می شود گام های بلند با نگاه بلند برداشت.
 
وی افزود: جوان مومن و انقلابی پای ولایت و آرمان های انقلاب خواهد ایستاد، در حالی که دشمن تمام تلاش خود را می کند که جوانان مومن و انقلابی را ناامید کرده و دست از ولایت بردارند. 
 
شایان ذکر است جمعی از طلاب و اساتید حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان به همراه خانواده آنها از کودک دبستانی تا مادربزرگ هفتاد ساله در هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور که دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، از سال ۱۳۹۷، فعالیت خود را در محور آغاز نمودند و پیوند بین چند نسل انقلاب با یکدیگر که به صورت مشورتی روی موضوعی کار می کنند و به صورت پروژه ای به صورت عکس نوشت، کلیپ و چاپ هفتگی در هفته نامه اقدام می کنند و توجه به بیانیه گام دوم در هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور جایگاه ویژه ای داشته چنانکه بعضی از شمارگان محور به توصیه های رهبری در گام دوم انقلاب پرداخته است.
 
گفتنی است در این نشست میهمانان بین المللی با تبیین نعمت بزرگ ولایت و رهبری امام خامنه ای مدظله العالی، بر رسالت بانوان در تربیت نسل مومن و انقلابی؛ تبدیل تهدیدهای مجازی به فرصت های رشد و بالندگی معنوی و علمی جوانان و پیوند عمیق نسل جوان با ولایت و رهبری و امیدافزایی در جوانان و رواج اخلاق و معنویت و عدالت تاکید کردند.
 
در پایان این نشست نیز خانم سمیه احمدی طیفکانی معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران هرمزگان و سردبیر هفنه نامه اجتماعی فرهنگی محور از خانم زینب طیبی عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی بابت فعالیتهایی که در هفته نامه محور داشتند، تقدیر کردند.