استادیار دانشگاه معارف اسلامی قم:

انقلاب اسلامی به آرمان تحقق تمدن نوین اسلامی و حکومت عدل جهانی نزدیک می شود

شناسه خبر : 105479

1400/01/16

تعداد بازدید : 33

انقلاب اسلامی به آرمان تحقق تمدن نوین اسلامی و حکومت عدل جهانی نزدیک می شود
استادیار دانشگاه معارف اسلامی قم گفت: انقلاب اسلامی علی رغم تلاش‌های بدخواهانش، در مسیر رشد و تکامل قرار داشته و به آرمان بزرگش که تحقق تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی حکومت عدل جهانی است، نزدیکتر می شود.
به گزارش پايگاه خبری و رسانه ای حوزه های علميه خواهران، خانم فاطمه السادات هاشمیان در نشست تخصصی "انقلاب اسلامی در چهل سالگی به مثابه انسان کامل با تاکید بر آیات قرآن کریم و بیانیه گام دوم انقلاب" که با حضور عموم طلاب و اساتید هرمزگان و به میزبانی حوزه علمیه خواهران فاطمه ام البنین(س) حاجی آباد برگزار شد، بیان کرد: در ۲۲بهمن ۱۳۹۷ در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، بیانیه ای توسط رهبر بزرگوار انقلاب و خطاب به ملت ایران ارائه شد، که شامل سه بخش اساسی نظریه نظام انقلابی، دستاورد های انقلاب اسلامی و بایسته های انقلاب اسلامی است.
 
وی با اشاره به اینکه، نظریه نظام انقلابی از ابداعات مقام معظم رهبری است و ماهیت نظام اسلامی ایران را به جهان معرفی می کند که دارای سه بخش خودسازی، جامعه پردازی، و تمدن سازی است، بیان کرد: بخش دستاوردها، به پیشرفت خیره کننده انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته می پردازد که شامل عدالت جویی، مبارزه با فساد، عزت ملی، معنوی، اخلاقی، رشد علمی و غیره می شود. 
 
خانم هاشمیان تصریح کرد: مهم ترین و اساسی ترین ویژگی های پیامبران، دعوت به یگانه‌پرستی و توحیدی بودن است و انقلاب اسلامی، انقلابی توحید محور است که مبنای ساختارهای اجتماعی آن بر اصل توحید و یکتاپرستی استوار است.
 
وی با اشاره به اینکه پیامبران در جامعه‌سازی و گسترش اخلاق، معنویت و فضایل در جامعه موثر بوده اند، گفت: یکی از اثرات مهم انقلاب اسلامی، تغییر فضای حاکم بر جامعه و افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق در جامعه بود.
 
استادیار دانشگاه ضمن اشاره به اینکه پیامبران دارای علم و نیروی فکری فوق العاده و داناترین فرد زمان خود بوده اند، بیان کرد: انبیای الهی به دلیل داشتن علم لدنی، به خوبی واقف بوده اند که منبع اصلی هر قدرتی خداوند است و یکی از ویژگی های شاخص و فاخر انقلاب اسلامی که رهبر بزرگوار بر آن تاکید فرمودند، مسأله ایستادگی در برابر استکبار و استعمار جهانی است.
 
وی خاطر نشان کرد: بنا بر آیات قرآن کریم، دعوت پیامبران دارای اصول مشترکی بوده به نحوی که سبب ایجاد حرکت مستمر در مسیر دعوت پیامبران گردیده است و بنا به فرموده مقام معظم رهبری(حفظه الله) انقلاب، یک حرکت بزرگ و اثر گذار و مستمر در تاریخ است.
 
خانم هاشمیان با بیان اینکه یکی از مسائل مهمی که اهمیت آن در تعالیم پیامبران به خوبی مشهود است و در آیات قرآن می توان آن را مشاهده کرد، بحث اقتصاد است، گفت: رهبر بزرگوار در بند سوم بیانیه، به مسائل اقتصادی ورود پیدا کرده و با اشاره به این مطلب که اقتصاد قوی مانع سلطه بیگانه نسبت به کشور می شود، ارتباط سیاست با اقتصاد را تبیین نموده اند.
 
وی در پایان با اشاره به خصوصیات ذکر شده انبیاء الهی در قرآن کریم گفت: انقلاب اسلامی در مسیر رشد قرار دارد و به آرمان بزرگش که تحقق تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی حکومت عدل جهانی است نزدیکتر می گردد.