کرسی علمی ـ ترویجی «بررسی نظریه پوشش اسلامی با رویکرد تنزیلی» برگزار می‌شود

شناسه خبر : 105594

1400/01/18

تعداد بازدید : 141

کرسی علمی ـ ترویجی «بررسی نظریه پوشش اسلامی با رویکرد تنزیلی» برگزار می‌شود
دبیر گروه علمی قرآن مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران از برپایی کرسی علمی ـ ترویجی «بررسی نظریه پوشش اسلامی با رویکرد تنزیلی» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زینب بهجت پور در گفت و گویی از برپایی کرسی علمی ـ ترویجی «بررسی نظریه پوشش اسلامی با رویکرد تنزیلی» خبر داد و گفت: این کرسی اولین نشست از سلسله نشست های گروه های علمی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران است.

وی اظهار داشت: این کرسی علمی ـ ترویجی به همت گروه علمی قرآن مرکز مدیریت و با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران  برگزار می شود.

دبیر گروه علمی قرآن مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران افزود: در این کرسی علمی ـ ترویجی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور، مدیر حوزه های علمیه خواهران ارائه بحث خواهد داشت و دبیری علمی کرسی را نیز خانم مریم مدملی عهده‌دار هستند.

وی در ادامه حجج اسلام والمسلمین سعید داودی و محمد عشایری را نیز ناقدان اول و دوم این کرسی علمی برشمرد و ادامه داد: این کرسی به صورت زنده از طریق لینک http://live.whc.ir/پخش می شود و علاقه مندان نیز می‌توانند با مراجعه به لینک http://b2n.ir/dte400در این کرسی شرکت کنند.

خانم بهجت پور با بیان این که کرسی علمی ـ ترویجی «بررسی نظریه پوشش اسلامی با رویکرد تنزیلی» روز دوشنبه 23 فروردین ماه 1400 در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: زمان برگزاری کرسی ساعت 10 تا 12 خواهد بود.

وی بیان داشت: سبک تفسیر به ترتیب نزول، پژوهشگران را با روش ها و فرآیندهایی آشنا می کند که با اصلاح بینش ها، گرایش ها و رفتار مردم در دوره پیامبر اکرم(ص) صورت گرفته است؛ این روش ها اگر به خوبی توصیف و ویژگی های مخاطب معاصر نزول از آنها زدوده شود به الگویی ساده و روشن برای تغییر و تحول در دوران معاصر مبدل خواهد شد.

وی با بیان این که نظریه پوشش اسلامی بر مبنای ترتیب نزول قرآن نشان می دهد قرآن پوشش اسلامی را بر پایه شخصیت اجتماعی مؤمنان مطرح کرده است، گفت: شخصیت اجتماعی ای که بر مبنای 10 مؤلفه اساسی، بنیان نهاده شده و زنان و مردان در شکل گیری آن مؤثرند.

دبیر گروه علمی قرآن مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران افزود: در صورت تبدیل شدن این 10 مؤلفه به سبک زندگی، پذیرش پوشش اسلامی امری سهل و آسان می شود و استقبال اجتماع مؤمن را به دنبال خواهد داشت.