مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:

واکسیناسیون را به جد برای سلامتی خود و اطرافیان دنبال کنیم

شناسه خبر : 111310

1400/06/28

تعداد بازدید : 6

واکسیناسیون را به جد برای سلامتی خود و اطرافیان دنبال کنیم
حجت الاسلام والمسلمین محمودی، با توجه به آغاز سال تحصیلی گفت: واکسیناسیون را به جد برای سلامتی خود و اطرافیان دنبال کنیم و بستری فراهم شود تا همه مدیران، کادر مدارس و طلاب حداقل دوز اول واکسن را زودتر دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا محمودی در نشست مدیران مدارس علمیه خواهران استان فارس، که به صورت مجازی برگزار شد، ضمن تاکید بر آیه شریفه "إِنَّ مَعَ العُسرِ يُسرًا" اظهار داشت: با امید به تحقق وعده الهی؛ باید روحیه رجا و امید به مشیت الهی و آینده ای درخشان را در خود، کادر مدیریت، اساتید و طلاب شعله‌ور ساخته و به این مسئله توجه نمود که در مسیر زندگی همه ما انسان ها، حتی اولیا الهی مشکلاتی ایجاد شده، می توان در مقابل این مشکلات تسلیم شد و یا اینکه از مشکلات نردبانی برای تعالی و تکامل ساخت.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس، با تشویق بر صبر و ایجاد روابط عاطفی بین مدیران، معاونین، اساتید و طلاب افزود: منظور از صبر، انفعال و تسلیم نیست، بلکه حرکت از وضعیت فعلی به سوی وضعیت مطلوب است. لازم است، در شرایط مختلف، صبر داشت و در کنارش وظایف را به خوبی انجام داد. همچنین با این صبر، روابط عاطفی با کادر مدیریت، اساتید خانم و بالاخص طلاب برقرار کرد و نباید فراموش کنیم که دلیل مراجعه به حوزه، استفاده از بسترهای تهذیب و تحصیل علم و همچنین روابط فرزند و مادری و فرزند و اولیایی بین طلاب و مدیریت بوده است.

وی از مدیران مدارس خواست که با محبت و عطوفت با طلاب ارتباط برقرار کنند، زیرا اولین نکته در رابطه با جوانان ارتباط عاطفی است و جوانی که از عواطف و احساسات، سرشار و اشباع شود، برای تحصیل و تذهیب نفس آمادگی بیشتری می یابد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس، در مورد تبلیغات بر علیه تکنولوژی ساخت واکسن خاطرنشان کرد: در سیره پیامبر مشاهده می کنیم که به اطبا مراجعه کرده و حتی دارو استفاده می نمودند. این نکته را باید سرمشق خود قرار دهیم و واکسیناسیون را به جد هم برای سلامتی خودمان و هم تاکید بر سلامتی اطرافیان مان دنبال کنیم و با توجه به آغاز سال تحصیلی، بستری فراهم گردد که تمام مدیران و کادر مدارس و طلاب، حداقل دوز اول واکسن را تا آن زمان دریافت کرده باشند.

حجت الاسلام و المسلمین محمودی، با تاکید بر سیاست مدرسه محوری و یادآوری تعریف حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور که مدرسه محوری را استفاده بهینه از ظرفیت های حوزه علمیه برای تعالی می دانند، از مدیران درخواست جدیت در دنبال کردن ظرفیت های حوزه ها را عنوان کرد.

وی علم به زمان و مدیریت مقتضیات زمان را از مولفه های مهم برای مدیریتی پایدار، استوار و متقن دانست و افزود: آگاهی بر چالش ها، در جهت تدبیر امور الزامی است. مثل زمانی که امام خمینی(ره) فرمود: جنگ، جنگ است و از اوجب واجبات توجه به مسائل جنگ است. در آن زمان حوزه ها هم کرسی درس را دایر کردند و هم در جهاد و عرصه میادین نبرد، حضور داشته و تعداد زیادی شهید اهدا کردند و ترجمان وحی الهی نیز بودند. در هر موقعیتی، حوزه باید ایستادگی داشته باشد و الگوی جامعه و سنبل هوشیاری، چابکی و بیداری و نیز راهبر جامعه باشد. یعنی ضمن رعایت شیوه نامه ها، در آن مقیاسی که باید حوزه فعالیتی به نحو مطلوب و با عشق داشته باشد، زیرا موضوع دین، آینده سازی، جامعه پردازی و مقدمه سازی ظهور مهدوی است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس افزود: تردید نداشته باشید که حوزه علمیه مبنا و شیرازه جامعه است و اگر حتی در دور افتاده ترین نقاط، رسالت خود را به نحو مطلوب انجام دهید، سایر نهادها و ارگانها به آن توجه خواهند کرد.

وی همچنین خواستار پیگیری و تاسیس رشته های جدید، با توجه به مقتضیات زمان و مکان و راه اندازی مطالعات گسترده در این زمینه ها شد.